Свині на «Старті». Легендарний стадіон перетворився на смітник (+відео)

Сором їсть очі, коли приходиш на легендарний київський стадіон «Старт», що в Шевченківському районі. Спортивна арена, на жаль, більше нагадує смітник.

Особливо тут «насвинячили» під час святкувань 7-8 квітня. Смітники переповнені, комунальники зовсім забули дорогу на «Старт». Після Великодня вже минуло три дні, а вивезти сміття не поспішають.

Спадає на думку, що тут відпочивали не люди, а свині. Вони геть забули про дбайливе ставлення до довкілля, про те, який приклад подають дітям, зрештою про те, що місто – наш спільний дім.

Байдужість співвітчизників зашкалює, це якісь манкурти, а не кияни.

Утім, подивимося на «Старт» ще й під таким кутом зору. Він дуже захаращений, виглядає як на перепутті, типова безгоспна територія. Нема дбайливого господаря. У ямах можна й ноги поламати.

Торік буревій звалив кілька тутешніх дерев. Їх тривалий час не прибирали. Нині бачимо, що дерева зрізано, а пеньки викорчувано. Натомість доріжку не заасфальтовано, лише присипали грунтом (для замилювання очей). Трактор дещо розрівняв землю, та й поготів. Оце й весь благоустрій.

 

Якщо зайти на «Старт» з боку вулиці Глібова, то пробирає жахіття від дикої безгосподарності. Металеві ворота тримаються, що називається на чесному слові. І – купа торішнього сміття, мотлоху, який «прописався» декілька років тому.

Торік на центральній трибуні висів величезний банер: «Я люблю Україну!». Сьогодні його вже немає. Дуже вже контрастувало це гасло з довколишньою непривабливою картинкою.

«Старт» – це ще величний пам’ятник мужнім українським футболістам, які провели тут серію поєдинків з окупантами (увійшли в історію як «матч смерті»). Футбольна команда «Старт», у складі якої здебільшого були «динамівці» Києва, провела з 7 червня по 16 серпня 1942 року 11 поєдинків: 4 – з німецькими командами, 3 – з угорськими, 4 – з місцевими – «Рух» та «Спорт».

Неподалік пам’ятника – переповнені смітники. Дикуни відпочивали. Люди без моралі й совісті.

Між тим, сюди прокладено туристичний маршрут. Тут часто зупиняються екскурсійні автобуси. І що бачать іноземці? Смердючу смітярку. Купи позаторішнього мотлоху. Ямища. Трибуни, які на ладан дихають. Жахливі джунглі в закуттях «Старту». Утім, до тилових ділянок спортарени туристів не ведуть, бо у них очі на чоло вилізуть, особливо якщо підійдуть до занедбаної господарської будівлі з проламаним дахом і потрощеними вікнами. Київ – європейське місто?

Ми неодноразово чули від чиновників, що «Старт» капітально відремонтують, оновлять, це буде чудова арена. Колись стадіон прибрала до рук фірма сина Миколи Азарова. Потім місто відвоювало «Старт», він перейшов до комунальної власності.

Нагадаємо, які вказівки щодо спортивної арени давав торік київський мер Віталій Кличко.

15 червня 2017 року під час виїзної наради з главами районів щодо об’єктів реконструкції у столиці Кличко «дав завдання завершити всі юридичні питання, які стосуються повернення стадіону «Старт» у власність міста, розробити проект його реконструкції та здійснити всі роботи, щоб відкрити оновлений стадіон уже до кінця весни 2018-го року». Про це інформував офіційний сайт КМДА .

Особливо наголосимо: мер наказав «відкрити оновлений стадіон уже до кінця весни 2018-го року».

Нині – квітень. Де «оновлений стадіон», пане Кличко? Ваше розпорядження зависло в повітрі, воно перетворилося в пустий звук.

«Уже наступного року ми проведемо реконструкцію стадіону «Старт», і я дав завдання завершити її до кінця весни 2018-го. Переконаний, що після завершення робіт цей стадіон перетвориться на один із провідних центрів столиці для занять спортом», – зазначив мер столиці.

На прикладі «Старту» добре видно, як виконуються вказівки мера.

Головою Шевченківської райдержадміністрації працює Олег Гаряга. Торік він також проінформував мешканців щодо майбутнього «Старту». Ось що писав у Фейсбуку 24 листопада:

«Сьогодні плідно попрацювали із головним архітектором Києва Олександром Свистуновим над концепцією реконструкції легендарного стадіону Старт… З нетерпінням чекаю початку робіт, які розпочнуться вже з наступного року, маємо амбітні плани закінчити до липня 2018-го першу чергу реконструкції, яка торкнеться професійно-спортивного ядра, власне, стадіону та трибун, а також благоустрою. Друга черга передбачає повне завершення робіт щодо всього проекту до кінця першої половини 2019 року… Тож роботи багато, але на виході матимемо комунальний, суперсучасний, спортивний, мультифункціональний комплекс із вільним доступом мешканців…»

Олег Гаряга (ліворуч) цікавиться проектом оновлення «Старту». Фото із сторінки у Фейсбуці Олега Гаряги

Пан Гаряга «з нетерпінням» чекає початку робіт… А їх все немає та немає. Десь «заблукали», певно.

Фото із сторінки у Фейсбуці Олега Гаряги

«Маємо амбітні плани закінчити до липня 2018-го першу чергу реконструкції…» . Не за горами й липень. Підозрюємо, що «амбітні плани» накриються мідним тазом.

«Старт» живе своїм життям, чиновники – своїм. Цьогоріч мер Києва не відвідає з інспекцією легендарну арену. Навіщо? Вказівки ж було дано…

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото “Українського репортера”

Про “Старт” читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *