Світло і тінь розкрадання коштів для освітлення Києва

Служба безпеки України підозрює чиновників комунального підприємства «Київміськсвітло» у масштабних зловживаннях під час закупівель товарів для зовнішнього освітлення столиці.

За даними слідства у 2018 році керівництво кількох структурних підрозділів КП забезпечило перемогу у тендері на придбання освітлювальних засобів для поточних потреб міста наближеній до них фірмі. Загальна сума контрактів – кілька десятків мільйонів гривень, частину з цих коштів було розтрачено, інформує СБУ.

Слідчі з’ясували, що під час підготовки кошторису чиновники свідомо завищили реальну ринкову вартість на лампи для вуличного освітлення. Товарознавча та судово-економічна експертизи підтвердили, що місцевому бюджету завдано збитки у особливо великих розмірах. П’ятьом посадовцям “Київміськсвітла” оголошено про підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Заходи з викриття проводилися спільно з Офісом Генерального прокурора.

Як раніше розповідав “Український репортер”, Рахункова палата декілька років тому засекретила матеріали аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, передбачених на реконструкцію та реставрацію знаменитого Маріїнського палацу.

Протягом п’ятнадцяти років ремонтно-реставраційні роботи “зжерли” 1 мільярд 469 мільйонів 857 тисяч гривень. До таких висновків дійшли державні аудитори. Саме такою була вартість об’єкта у 2016 році, і порівняно з техніко-економічним обгрунтуванням вона збільшилася у 8,5 раза.

За такий проміжок часу виконали лише чверть робіт. У 2016 році головним розпорядником бюджетних коштів було безпосередньо Державне управління справами (ДУС).

Аудитори “накопали”:

“Під час виконання робіт на об’єкті порушували чинне законодавство, порушувалися проектні рішення, а також допускалося завищення вартості робіт”.

А чим завершилося розслідування? А нічим. Кримінальне провадження не порушено, принаймні про це нічого не відомо з відкритих джерел.

Чи може суспільство дізнатися про ці комбінації, про те, хто що робив-майстрував-оздоблював-фарбував? Ні! Бо матеріалам державного аудиту ефективності використання коштів на реставрацію Маріїнського палацу надали гриф “Для службового користування”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *