Сотні мільйонів для онкохворих МОЗ пустило на вітер

Міністерство охорони здоров’я неефективно використало 286 мільйонів гривень бюджетних коштів, виділених для лікування онкохворих за кордоном. Іще 24 млн. грн. використано з порушенням законодавства.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан. «Якщо говорити в цілому, то у 2016-му та 2017 р. понад 30%  перевірених коштів, що виділялися для лікування онкохворих за кордоном, використано з порушеннями або ж не економно», – зазначив він.

Виявлено, що із закордонними клініками не завжди укладалися угоди на лікування, не розраховувалася вартість медичних послуг, не проводився аналіз цін при виборі медзакладів, а також відсутня оцінка якості та результативності лікування.

Крім того, за ці два роки, через неефективні рішення МОЗ, не використано майже 200 млн. грн.

Валерій Пацкан розповів, що аудит було розпочато ще попереднім складом Рахункової палати, а нинішній склад завершив цю роботу.  «Наше завдання, – заявив він, – звернути увагу органів влади на недоліки та порушення. А вони вже мають їх виправляти, а не шукати виправдання таким порушенням». І наголосив: треба максимально спростити доступ онкохворим українцям до лікування за кордоном.

На цю тему читайте також тут:

Як соцмережі відреагували на слова Олександра Лінчевського

 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *