Львівщина може остаточно звільнитися від російської мови

На всій території Львівщини можуть запровадити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. Це станеться, якщо обласна рада підтримає відповідне рішення, проект якого зареєстрував член фракції ВО «Свобода» Руслан Кошулинський.

Проект рішення пропонує:

– установити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України;

– доручити Львівській ОДА вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних держадміністрацій) ‒ з метою проведення відповідної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб;

– рекомендувати органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення;

– розробити звернення до Верховної Ради щодо змін до законодавчих актів України стосовно заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора.

Як зазначається в проекті, таких заходів слід ужити «з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а також задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації».

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *