Сьогодні – всеукраїнські пікети на захист української літератури

Гібридна війна перемістилася всередину країни. Путін несподівано отримав відсіч на українському фронті, тож перемістив захоплення України в український тил. Це не схоже на прямі військові дії, тому методи й називаються гібридні, і не одразу розпізнані як ворожі. Чого найбільше боїться Путін від українців? Світоглядної єдності.

Він боїться спільного бачення українцями фундаментальних засадничих державотворчих питань, та спільного бачення нами нашого минулого і майбутнього. Тому Путін намагається руйнувати і впливати на все в Україні, що може об’єднати українців у спільному баченні.

Одним з інструментів плекання спільного українського світогляду в українців є вивчення української літератури. Предмет української літератури в школі – це не просто читання книжок – це формування спільного погляду на минуле, це аналіз причинно-наслідкових зв’язків, це формування спільного погляду на майбутнє. Українська література – це націєцентричний державотворчий предмет, який формує українську ідентичність, відмінну від російської ідентичності.

Саме тому руками своїх посіпак Путін знищує державотворчі предмети в українській школі, зокрема українську літературу. Вилучення предмету «українська література» з обов’язкового ЗНО – це послаблення формування спільних світоглядних позицій в українців, це послаблення державотворчих процесів в Україні.

9 листопада 2020 року в День української мови і писемності закликаємо українську інтелігенцію, письменників, освітян, молодь, – усіх небайдужих вийти з протестними акціями у Києві під стіни Кабінету Міністрів, а в інших містах і селищах до обласних та районних державних адміністрацій одночасно о 12.00 по всій Україні.

Наші вимоги: відставка міністра освіти і науки Шкарлета та повернення української літератури в обов’язкове ЗНО.

Співорганізатори акції: Національна спілка письменників України, ГС “Музичний батальйон”, Правий Сектор, ВО “Свобода”, письменниця Лариса Ніцой, правозахисниця Олена Розвадовська

Фото на головній сторінці: робота Народного художника України Володимира Пасивенка “Змієборець”, яка була представлена на Всеукраїнській художній виставці “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”-2020.

На цю тему:

Відео:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *