Сьогодні – день пам’яті Папи Римського Івана Павла ІІ

2 квітня день пам’яті Папи Римського Івана Павла ІІ (1920-2005). Він був одним з найяскравіших релігійних діячів і впливових лідерів ХХ століття, миротворець, антикомуніст, богослов, святий Католицької церкви, канонізований у 2014 році.

У 2001 р., попри поважний вік і фізичний стан, Іван Павло ІІ з п’ятиденним візитом відвідав Київ і Львів та наповнив серця українців вірою і свободою, сказавши – “Не бійтесь”.

“Іван Павло ІІ був легендарною постаттю. Він не лише став першим Папою Римським неіталійського походження за останні 445 років, одним із наймолодших понтифіків за всю історію церкви і першим Папою слов’янського походження.

Він став першим Папою, який переступив поріг юдейської синагоги і мусульманської мечеті. У 2001 році він уперше, починаючи з часу розколу християнської церкви на православну і католицьку в 1054 році, відвідав православну Грецію.

Загалом він здійснив понад 200 пастирських поїздок, в тому числі й 104 закордонні подорожі.

Побував Іван Павло ІІ і в Україні (червень 2001).

Перше, що він зробив, зійшовши з трапу літака – став на коліно й поцілував українську землю, розстелену на білій тканині. Він цитував Шевченка і Сковороду, молився в церкві на Аскольдовій могилі, жартував і благословляв людей на стадіоні “Чайка”. Для багатьох вірних то була незабутня зустріч”.

Іван Павло ІІ відійшов у вічність 2 квітня 2005 року на 85-у році життя. Прощання з ним стало наймасовішою церемоніальною подією в світі. На траурній літургії були присутні близько 300 тисяч осіб, понтифіка проводжали в останню дорогу 4 млн паломників. Церемонія похорону Папи Римського Івана Павла ІІ відбулася 8 квітня у Ватиканському Соборі Святого Петра. На ній були присутні делегації з 176 країн, серед яких близько 100 країн представляли глави держав та урядів, а також кілька керівників міжнародних організацій, в т.ч. Генеральний секретар ООН Кофі Аннан. Після молитви тіло Івана Павла ІІ було перенесене в грот базиліки (собору) Святого Петра і захоронене в капелі Матері Божої Ченстоховської, святої покровительки Польщі.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *