Сьогодні – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого 2021 року, Україна вшановує загиблих учасників Революції Гідності.

Народження назви “Небесна Сотня” літописці Революції Гідності датують 21-22 лютого 2014 року. Вона з’явилася під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності й виникла за аналогією з бойовими підрозділами Самооборони Майдану – сотнями. 21 лютого були написані вірші поетес Людмили Максимлюк та Тетяни Домашенко, у яких використане словосполучення «Небесна Сотня». А наступного дня про Героїв Небесної Сотні вже говорили зі сцени Майдану та писали на інтернет-ресурсах.

Загалом протистояння учасників Революції Гідності тривало понад три місяці. Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 р., коли від вогнепальних поранень у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького.

Президентським указом від 11 лютого 2015 року встановлено День Героїв Небесної Сотні, який ми відзначаємо щороку 20 лютого, вшановуючи подвиг учасників Революції Гідності. 20 лютого 2014 р. стало найкривавішим днем в історії Революції Гідності – того дня загинуло найбільше протестувальників – 48 захисників Майдану.

Цей день став своєрідною точкою неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, до старих корупційних схем, маркером нашого європейського вибору. За все це не просто стояли люди на Майдані, за це заплачено дуже велику ціну – людські життя.

Героями Небесної Сотні стали люди різних національностей, віросповідань, освіти, віку. Серед них – громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв – Назарію Войтовичу – було 17 років; найстаршому – Іванові Наконечному – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – троє жінок: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Смерть першого з Героїв Небесної Сотні, Павла Мазуренка, настала 22 грудня 2013 року внаслідок тілесних ушкоджень, завданих невідомими особами, які були одягнені у форму спецпризначенців.

Останній з лав Героїв, Віктор Орленко, помер 3 червня 2015 року через ускладнення внаслідок вогнепального поранення, отриманого під час штурму Майдану силовиками 18 лютого 2014 року.

Слідство у справах Майдану не завершене, а тому список загиблих Героїв Небесної Сотні може поповнитися.

Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу України та гідність її народу. Завдяки їм сьогодні Україна є вільною демократичною державою. Наш обов’язок – зберегти свободу та пам’ять про тих, хто загинув заради неї. Це найкраща подяка Героям.

Герої не вмирають!

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *