Загадка коронавірусу: діти є менш вразливими до епідемії

Американські дослідники дослідили, що китайський коронавірус загрожує в основному дорослим, а діти – менш вразливі до нової смертельної інфекції.

Така особливість вірусу нагадує ситуацію з атиповою пневмонією, епідемія якої була в 2003 році, – повідомляє Reuters.

Вперше про спалах захворювання було повідомлено 31 грудня, але нікому з дітей молодше 15 років не був поставлений діагноз до 22 січня. Січневе дослідження показало, що «діти можуть бути менш схильні до зараження або, при зараженні можуть проявляти більше легкі симптоми».

З тих пір лікарі зафіксували кілька разових випадків серед дітей: 9-місячна дівчинка в Пекіні, дитина в Німеччині, у батька якого був вперше діагностований вірус, і дитина в Шеньчжені, Китай, яка була інфікована, але ніякі симптоми у неї не проявляються.

Ще один випадок стався 5 лютого. Китайська влада підтвердила, що у дитини в Ухані, позитивний результат на вірус проявився через 30 годин після народження; мати дитини – пацієнт з коронавірусом. Але здебільшого діти не здаються уразливими для вірусу.

«З усього, що ми бачили, з незрозумілих для нас причин здається, що вірус в першу чергу впливає на дорослих. Правда, деякі із звітів були з лікарень для дорослих, а не з педіатричних лікарень, тому, можливо, ми поки не бачимо всі дані», – сказав Річард Мартінеллі, доцент інфекційного захворювання в Єльської школі медицини.

На думку експертів в області охорони здоров’я, низький рівень захворюваності серед дітей – це хороша новина, оскільки діти з меншою ймовірністю миють руки, прикривають рот і часто демонструють поведінку, яка може поширювати мікроби.

«Якщо ми зможемо захистити дітей – це добре для них, але друге – це добре для населення. Якщо він проникне в дитяче середовище, це може посилити спалах », – сказав Аарон Мілстоун, епідеміолог і професор педіатрії в Університеті Джона Хопкінса.

Коронавірус має разючу подібність з атиповою пневмонією (SARS), яка вбила 774 осіб і заразила понад 8000 осіб в період з листопада 2002-го по липень 2003 року. Були також деякі випадки атипової пневмонії серед дітей: тільки 80 лабораторно підтверджених випадків і 55 ймовірних або передбачуваних випадків. У більшості з цих дітей піднялася температура, а у деяких був кашель або блювота.

У звіті за 2007 рік експерти з Центрів з контролю і профілактики захворювань визначили, що у дітей у віці 12 років і молодших, симптоми були слабші, ніж у дорослих. Жодна дитина або підліток не помер від вірусу, і був тільки один випадок, коли від дитини передався SARS іншій людині. Вчені до цих пір не знають, чому це так.

У нинішній ситуації із спалахом коронавируса є два пояснення того, чому так мало дітей захворіли: або вони з меншою ймовірністю піддаються впливу вірусу, або щось відрізняється в тому, як їх організм реагує на вірус.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *