“Він уже всюди!” – британська преса про небезпеку нового штаму коронавірусу

Британські газети і сайти приділяють багато уваги новій коронавірусній кризі — швидкому поширенню раніше невідомого штаму VUI-202012/01. ЗМІ аналізують, до яких заходів повинна вдатися влада, як те, що відбувається, позначилося на житті країни і чи може це вплинути на вакцинацію.

23 грудня МОЗ Великобританії повідомило про зростання захворюваності на COVID-19 за сім днів на 61% у порівнянні з попереднім тижнем. Уряд відзначає зростання так званого індексу репродукції – середньої кількості людей, які інфікуються від носія: з 0,8 на початку місяця до 1,5 в Лондоні і на сході Англії на минулих вихідних, – повідомляє НВ.

Дослідження недвозначно показують, що нові мутації коронавірусу мають британське походження. З великою ймовірністю можна зробити висновок, що VUI-202012/01 уперше з’явився в південно-східному графстві Кент, пише The Guardian.

Як зазначає професор Оксфордського університету Пітер Горбі, саме в цьому графстві стався сплеск захворюваності в період «листопадової ізоляції» – суворих карантинних заходів, які уряд пом’якшив 2 грудня. Учені звернули увагу на незвичну статистику, а вивчивши геном збудника, виявили в ньому нехарактерні мутації.

Дослідження були завершені до 11 грудня, проте до того моменту причинно-наслідковий зв’язок між новим штамом і зростанням захворюваності ще не встановили, тому рекомендацій владі ввести локдаун тоді не було.

Сьогодні фахівці впевнені, що VUI-202012/01 має біологічну перевагу над іншими різновидами SARS-CoV-2, говорить Горбі.

Мутований вірус поширився в усі країни Європи, незважаючи на термінове посилення карантину в Великобританії і заходи з припинення сполучення континенту з островом. Про це повідомляє Daily Mail з посиланням на математика і епідеміолога Ніла Фергюсона.

За його словами, той факт, що Данія, яка володіє надійною програмою секвенування геномів, виявила 10 випадків VUI-202012/01, свідчить про те, що в інших, більш густонаселених країнах ЄС, вже були пропущені випадки інфікування вірусом.

У Великобританії новий штам «уже всюди», заявив Фергюсон. Він вважає, що зниження активності населення до Різдва згладить криву зростання захворюваності.

Видання називає зростання числа заражень в країні вибуховим і припускає, що новий штам витісняє попередні, дістаючи домінування в популяції.

Найбільшу тривогу експертів викликає можливість легшої передачі вірусу дітям порівняно з попередніми модифікаціями SARS-CoV-2. Якщо це так, спалах необхідно негайно брати під контроль, оскільки соціальне дистанціювання є більш складним для дітей, підлітків та молоді, говориться в публікації.

Уряд повинен негайно змінити підхід до вакцинації, написав колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер у статті для Independent. Він пропонує в умовах спалаху мутованого коронавірусу вводити не дві дози вакцини, як вимагає інструкція, а одну. Тоді препарату вистачить більшій кількості осіб з груп ризику, а перелік тих, кому належить зробити щеплення, можна було б розширити.

Блер має на увазі вакцину Astra Zeneca, розроблену за участю фахівців Оксфордського університету. Очікується, що вона буде схвалена 28 або 29 грудня і 4 мільйони доз надійдуть у розпорядження британських медиків негайно. Їх передбачалося ввести 2 млн британців в два заходи, але екс-прем’єр вважає, що всі 4 млн необхідно відразу використовувати, щоб забезпечити «суттєвий імунітет».

Якщо дотримуватися нинішнього графіку вакцинації, процес затягнеться до літа, що завдасть великої шкоди суспільству, вважає Блер.

Думки експертів розділилися. Колишній глава відділу імунізації Міністерства охорони здоров’я Девід Солсбері сказав ВВС, що перша доза вакцини Pfizer дає 91% захисту організму, до 95% цей показник підвищується після другої дози. Ідея збільшити проміжок між введенням доз препарату, щоб охопити першим щепленням більше людей, здається йому допустимою, хоча він визнав, що це буде важче зробити з «оксфордською» вакциною, де ефективність, за даними клінічних досліджень, не перевищує 60%.

У той же час професор Венді Барклай з Імперського коледжу Лондона вважає ідею Тоні Блера дуже ризикованою, хоча й цікавою.

Медзаклади Лондона скасовують планові операції, готуючись до масової госпіталізації хворих із новим різновидом COVID-19, повідомляє Evening Standard.

Так, у лікарні Святого Георгія визнали, що спостерігається підвищений попит на послуги «через спалах COVID-19 в поєднанні з великою кількістю пацієнтів, котрі звертаються по невідкладну допомогу». Тому до кінця січня планових хірургічних втручань не буде, так само як і амбулаторних прийомів, включаючи онлайн-консультації.

Аналогічні заходи вживають госпіталь Royal Free London і мережа клінік Бартс, лікарня Гомертон оголосила про скасування складних процедур і досліджень, однак поки не міняла графіку роботи хірургії.

Джерело видання назвало лондонські лікарні вкрай завантаженими для цього періоду року.

За офіційними даними, 21 грудня було зайнято 3367 ліжок для лікування COVID-19; максимальний пік першої хвилі припав на 9 квітня – 5201 ліжко.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *