В українських містах різниця у закупівельних цінах на товари для боротьби з коронавірусом була величезною – висновки аудиторів

Рахункова палата України у жовтні публічно розповість суспільству про те, як у країні були витрачені кошти на протидію COVID. В українських містах різниця у закупівельних цінах на товари для боротьби з коронавірусом була величезною.

Але вже сьогодні голова Рахункової палати Валерій Пацкан  стверджує, що деякі рішення місцевих органів влади призводять до неефективного використання коштів платників податків. І навів деякі факти:

«Серед іншого, наші фахівці проаналізували, що закупівлі аналогічних товарів для боротьби з COVID здійснювалися за цінами, які в рази відрізняються.

Так, респіратори «Мікрон» Херсонська обласна інфекційна лікарня закуповувала від 15 гривень за штуку, а Курахівська міська лікарня − за 160 гривень. Різниця в ціні − майже в 10 разів.

Або ще один приклад.

Одеський обласний клінічний медичний центр заплатив 11 гривень за кілограм медичного кисню, натомість комунальний медичний центр Чорноморської міської ради купував по 55 гривень за кілограм.

Такі рішення на місцях призводять до неефективного використання коштів платників податків. Щоб такі випадки не мали місця в майбутньому, я як голова Рахункової палати готовий ініціювати перед ЄС започаткування проєкту, щоби навчати фінансовій грамотності місцеві громади», − сказав Валерій Пацкан у виступі в Одесі на конференції «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати».

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *