Україна з наступного тижня повертається до адаптивного карантину із “зонами”

Україна вже з наступного тижня повернеться до моделі адаптивного карантину. В областях встановлюватимуться різні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації. Сам карантин продовжили до 30 квітня.

Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Як і минулого разу, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення. Підкреслю, рішення набуде чинності вже наступного тижня, тому всі українці матимуть змогу завчасно з ним ознайомитись”, – зазначив Шмигаль.

Адаптивний карантин почне діяти з 24 лютого. Регіони пропонується поділяти на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежатимуть від епідемічної ситуації.

«Зелений» рівень передбачатиме перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. Його можуть запровадити по всій Україні, якщо рівень захворюваності на ГРВІ та грип щонайменше у 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області; коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не перевищуватиме 5% від кількості тестувань.

«Жовтий» рівень автоматично запроваджують для всієї країни. У цій зоні діють ті обмеження, які діють зараз, але з деякими пом’якшеннями:

  • будуть дозволятися масові заходи, якщо для однієї людини є 4 м² або заповненість залу до 50%;
  • дозволять відвідувати заклади освіти групами понад 20 людей;
  • заклади харчування зможуть працювати до 24 години (наразі до 23:00);
  • глядачам дозволять відвідувати матчі командних видів спорту, але заповненість місць може бути до 50%. Саме це пом’якшення почне діяти з 18 лютого.

«Помаранчевий» рівень не передбачає посилення карантину, але «сигналізує про потенційну небезпеку — наближення до “червоного” рівня». Цей рівень можуть запроваджувати, якщо в регіоні упродовж тижня є перевищення по одному з цих показників:

  • завантаженість ліжок з киснем в регіоні більше ніж на 65%;
  • понад 60 госпіталізацій з COVID-19 або підозрою на захворювання на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
  • зростання кількості госпіталізацій в регіоні на понад 50% за тиждень;
  • менш ніж 300 ПЛР-тестувань та тестів на антиген за 7 днів на 100 тисяч населення;
  • коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу серед протестованих більше ніж 20%.

Водночас місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження, якщо їх регіон потрапив у цю зону. Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов запропонував регулярно на сайті Кабміну або МОЗ оновлювати дані про відповідність регіонів цим показникам.

«Червоний» рівень запроваджуватимуть, якщо упродовж трьох днів поспіль буде перевищення хоча б двох показників. Цю зону запроваджуватиме загально національна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. На місцях мають ввести обмеження цього рівня упродовж 48 годин після рішення комісії.

У «червоній» зоні діятимуть жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: буде заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Тоді будуть працювати банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини.

Крім повернення до адаптивного карантину, уряд продовжив дію загальнонаціонального карантину до 30 квітня.

Також у листопаді Кабмін вирішив відмовитися від цього та ввів карантин вихідного дня, коли фактичний локдаун був тільки протягом суботи і неділі, а в будні дні по всій країні були обмеження “помаранчевої” зони.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *