У Запоріжжі й області – епідемія кору. Вже хворіють 93 людини

У школі “Інтелект”, розташованій у селищі міського типу Кушугум  Запорізької області, з кором уже госпіталізували 35 людей. Вірусну інфекцію підчепили як школярі, так і вчителі. Їх госпіталізували в обласну інфекційну лікарню, повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України.

Станом на 20 листопада в Запорізькій області вже зареєстровано 93 випадки захворюваності на кір, зокрема 50 у Запоріжжі та 43 – у Запорізькому районі. З них 70 випадків – упродовж листопада.

Лікарі припускають, що інфекцію в навчальний заклад занесла вчителька молодших класів. Школу тимчасово закрили.

Ріст захворюваності на кір відзначають загалом по Україні. Найвищі показники захворюваності – в Одеській та Івано-Франківській областях, де кір почали реєструвати ще в червні-липні. За 9 місяців 2017 року в Одеській, Івано-Франківській та Закарпатській областях зареєстровано 1474 випадки захворювання.

Кір проявляється високою температурою, нежиттю, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку. Особливо небезпечний кір для вагітних. Приблизно у третини вагітних, що захворіли,  наступають передчасні пологи – це пов’язано з крововиливами у плаценту і матку. У 15% кір у перші тижні вагітності може в подальшому призвести до каліцтв плоду.

Дітей, яких не прищепили від кору, не приймуть у школи та дитсадки в трьох областях – МОЗ

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *