У двох штатах Індії оголосили епідемію “чорної цвілі”
Влада штатів Раджастан і Телангана в Індії оголосила про епідемію захворювання мукормікоз, відомого як «чорна цвіль». Воно уражає тих, хто перехворів на коронавірус.
Головний міністр охорони здоров’я Раджастана Ахил Арора заявив, що оголошення мукормікоза епідемією забезпечить його «комплексне і скоординоване» лікування поряд з COVID-19, повідомляє The Hindu.
Всього в регіоні налічується близько 100 пацієнтів з мукормікозом, для них виділили спеціальне відділення в державній лікарні Савай Ман Сінгха.
Слідом за Раджастані епідемію мукормікоза оголосила влада штату Телангана.
Згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров’я, всі державні і приватні медичні установи повинні дотримуватись рекомендацій зі скринінгу, діагностики та лікування мукормікозу, виданим Міністерством охорони здоров’я і добробуту сім’ї, урядом Індії та індійською Радою медичних досліджень, повідомляє India Today.
Мукормікоз — це дуже рідкісна інфекція, викликана мукоровою цвіллю. Вона зустрічається в грунті, рослинах, компості, гнилих фруктах і овочах. У людей «чорний грибок» уражає носові пазухи, очі, мозок і легені. Мукормікоз особливо небезпечний для людей зі зниженим імунітетом, цукровим діабетом, раком або ВІЛ/СНІД, загальний рівень смертності від захворювання — 50%.
Нагадаємо, летальні випадки від мукормікозу в Індії почали реєструвати у квітні.
Як пишуть ЗМІ, вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna швидше за все здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.
Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.
Читайте також: