“Світ має бути готовим”: ВООЗ закликала готуватися до нової пандемії

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає усі країни світу готуватися до нових пандемій та інвестувати в систему охорони здоров’я.

Про це під час брифінгу щодо COVID-19 сказав глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Він наголосив, що нинішня пандемія зовсім не остання.

«Історія вчить нас, що спалахи і пандемії — це факт життя. Але коли настане наступна пандемія, світ має бути готовим — більш готовим, ніж був цього разу», — наголошують у ВООЗ.

Гебреєсус також зазначив, що останніми роками багато країн нехтували сферою суспільної охорони здоров’я, яка є основою у боротьбі з пандеміями. Він закликав кожну країну інвестувати у систему охорони здоров’я, а саме у запобігання, виявлення та реагування на хвороби. Це допоможе гарантувати «більш здорове і безпечне майбутнє», кажуть у ВООЗ.

Нагадаємо, пандемія коронавірусу почалася у грудні 2019 року в Китаї. З того часу у світі було зафіксовано понад 27 мільйонів випадків COVID-19, з них понад 890 тисяч людей померли.

Як себе захистити?

У громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Коли пандемія завершиться?

За обережними прогнозами ВООЗ — «менш ніж за два роки». Боротьбу з COVID-19 ускладнює глобалізація, тісні контакти між людьми. Але в організації переконують, що нові технології допоможуть завершити пандемію швидше, ніж пандемію «іспанки» (тривала з лютого 1918-го по квітень 1920-го).

Експерти кажуть, що коронавірус буде з нами, поки не винайдуть вакцину проти нього. У світі 31 розробник вакцини проти коронавірусу перейшов до клінічних випробувань — ідеться про компанії, які розпочали випробування вакцини на людях і інформацію щодо яких підтверджує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Найбільшого прогресу досягли шість вакцин. Це вакцина від Оксфордського університету і AstroZeneca, три китайські вакцини, вакцина компанії Moderna (першою почала масові випробування у США) і вакцина від німецьких виробників BioNTech, Fosun Pharma і Pfizer.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *