Пляжі Азовського моря заполонили небезпечні медузи
На Азовському морі триває атака медуз, від яких страждають відпочиваючі. Так, в Кирилівці тіло дівчинки після купання вкрилося червоними плямами.
Як повідомляє сайт “РІА-Мелітополь”, дівчинка купалася в морі на пляжі Кирилівки, після чого дорослі побачили сильну алергічну реакцію на її тілі.
“Дівчинка гралася у воді, а коли вийшла, рідні побачили на її тілі червоні плями. Хоч медуз поруч у воді не було, грішать все-таки на них”, – йдеться в повідомленні.
Щоб допомогти дитині випробували багато різних засобів, але алергічну реакцію вдалося прибрати не відразу.
Відпочивальники продовжують скаржитися, що вода на курортах Азовського моря швидше нагадує желеподібну масу.
Експерти кажуть, що цей тип медуз сюди приносить течія з Чорного моря.
“Кілька років тому рівень солоності Азовського моря становив 8,5-9 проміле, а зараз зріс у півтора рази – до 16. Це одна з причин збільшення чисельності чорноморських мешканців на Приазов’ї”, – пояснюють фахівці.
Таке явище тимчасове – після найближчого шторму медуз віднесе подалі від берега.
Хоча опік від корнерота не смертельний, він небезпечний для алергіків, маленьких дітей і літніх людей. Від контакту з медузою у малюка можуть виникнути набряки, судоми. Лікарі радять прийняти антигістамінний препарат та промити обпалене місце морською або солоною водою (прісною – не можна), а також спробувати видалити частинки пекучих ниток медузи.
Нейтралізувати опік можна соком лимона, розчином харчової соди або 5%-м оцтом.