Назад, до Радянського Союзу: в Києві, біля пункту вакцинації у виставковому центрі утворилися довжелезні черги

Нервовим і неприємним виявився суботній день 23 жовтня для киян, які приїхали до Міжнародного виставкового центру, що на Броварському проспекті, аби вакцинуватися від коронавірусу.

Біля входу до 4-го павільйону, де розмістився пункт вакцинації, вже після дев’ятої ранку вишикувалася черга. Поступово вона збільшувалася, і біля 11-ї години вже було понад сто людей, які обрали вакцину CoronaVac.

Усі вони заздалегідь дистанційно записалися через електронну систему Helsi конкретно на певну годину. Однак потрапити до приміщення не можна було – працівники Муніципальної охорони не пропускали.

Вільно зайти до пугкту щеплення чомусь дозволяли лише тим, хто обрав вакцини Pfizer і AstraZeneka. Утім, і їм довелося, вже у приміщенні, стояти в черзі.

Кияни, які марудилися в черзі кілька годин, незважаючи на попередній запис і на те, що сплив час вакцинації, визначений системою Helsi, намагалися з’ясувати, чому раптом виникли такі перешкоди, з чиєї вини така погана організація роботи, вимагали пояснень від організаторів цього важливого медзаходу.

Обурені кияни нервово, з криками апелювали до Муніципальної охорони, яка не пропускала до приміщення, незважаючи на скарги, що холодно, пронизливий вітер, що є небезпека захворіти, що немає лавок для сидіння, біотуалетів. Хтось намагався додзвонитися на “гарячу лінію” Кабміну, МОЗ України, до мера Віталія Кличка. Було марно. На допомогу ніхто не поспішав.

Нарешті до обурених людей вийшла представниця організаторів і сказала, що тут не очікували такого великого напливу людей, що багато часу в працівників пункту щеплення займає оформлення документів тих громадян, які не підписали декларації з сімейним лікарем.

Вона пообіцяла викликати додаткові бригади медиків. Було дивно, чому до цього часу не прибуло “підкріплення”.  І невже не можна було раціонально розподілити навантаження на медбригади, які робили щеплення?

Протестні настрої черги, гостра, гучна критика на адресу влади згодом дали все ж позитивний ефект – людям розблокували вхід до приміщення. І виявилося, що в павільйоні досить просторо, тепло, є стільці.

Але кияни і тут знову змушені були вишикуватися в жахливу чергу.

Ось і запитується, чому така байдужість до громадян, чому ставлення до виконання своїх службових обов’язків перетворюється на стиль “совка”, на роботу “абияк”?

Це було принизливо, дуже контрастувало з “красивими словами” міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, словом це був повний провал у конкретному районі “країни у смартфоні”, крах хвалебної “діджиталізації”. Ганебна “совковість”! Не вистачало лишень, аби люди номерки черги записували на руках!

А ось про роботу медичних працівників, які безпосередньо оформляли документи, проводили щеплення, люди відгукувалися дуже схвально, дякували їм.

Фото з місця події «Українського репортера»

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *