Нардеп Ірина Сисоєнко: “Реального реформування екстреної меддопомоги на Київщині немає”
Як нас рятують? У Київській області зі 107 санітарних автомобілів служби екстреної меддопомоги 62 експлуатуються понад 10 років і потребують заміни, а 45 не відповідають вимогам стандартів.
У Київській обласній раді обговорили медреформу. Мова про це йшла під час засідання комісії з питань охорони здоров’я материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів, яку очолює Наталія Бігарі.
До розмови запросили народного депутата України Ірину Сисоєнко, голів райдержадміністрацій та мерів міст обласного значення, а також очільників центральних районних та міських лікарень.
Голова комісії Наталія Бігарі вважає, що системі охорони здоров’я необхідні нова оргструктура та новий організаційно-економічний механізм функціонування.
– Тому створення госпітальних округів дозволить забезпечити якість і своєчасність надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню та ефективне використання бюджетних коштів, – говорить пані Наталія. – І нікуди ми від цього не подінемося. Але маємо враховувати пропозиції й проблеми кожного району. Саме з цією метою й буде створено робочу групу, до якої увійдуть депутати облради й представники госпітальних округів.
Ось деякі штрихи до ситуації з медициною в області. На Київщині щороку майже півмільйона громадян потребують екстреної та невідкладної медичної допомоги. Нині в області працюють 102 бригади екстреної медичної допомоги при розрахунковій потребі 156 бригад, з них лише 32 % – лікарські, а 68 % – фельдшерські.
На жаль, не поодинокими є випадки, коли із запізненням надають людині екстрену меддопомогу. Причин тут багато, але головні – недостатня кількість виїзних бригад, погані дороги та віддаленість населених пунктів. Із 107 санітарних автомобілів служби екстреної медичної допомоги 62 експлуатуються понад 10 років і потребують заміни, 45 не відповідають вимогам стандартів і не мають права експлуатуватися.
За словами народного депутата України Ірини Сисоєнко, на теренах держави вже кілька років триває процес реформування системи охорони здоров’я, зокрема екстреної медичної допомоги. Чотири роки тому було прийнято Закон України «Про екстрену медичну допомогу».
«Проте віз і нині там. Реального реформування екстреної медичної допомоги в Київській області не відбувається. Одні розмови та імітація реформ ситуацію тільки погіршували», – зазначила заступник голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я України Ірина Сисоєнко.
Матеріали на цю тему читайте ТУТ, а також ТУТ
Наталія ПЛОХОТНЮК