МОЗ запевняє: після 1 липня поліклініки приймуть усіх

Якщо ви до 1 липня не підписали декларації з лікарем, не переймайтеся – вас усе одно приймуть у будь-якому закладі охорони здоров’я.

Так само незалежно від того, чи уклала поліклініка договір із Національною службою здоров’я, всі медзаклади продовжать отримувати бюджетне фінансування, запевняє МОЗ.

До кінця року медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть кошти за двома механізмами.

Базовий тариф – 370 грн. на людину за рік із застосуванням вікових коефіцієнтів – за пацієнтів, які підписали декларації про вибір лікаря. І додатково по 240 грн. за тих, хто мешкає на території обслуговування поліклініки, але ще не підписав декларацію.

Заклади охорони здоров’я, які тільки готуються підписати договори з НСЗУ, у III кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. Тобто через прямі виплати чи механізм субвенції держава продовжує оплачувати медобслуговування кожного українця.

Звісно, дільничний терапевт може попросити вас підписати декларацію саме з ним. Але рішення, кому довірити своє здоров’я, залишається за вами, нагадують у МОЗ. І наголошують: тиск на пацієнтів і погрози з боку лікарів не тільки неприпустимі, а й протизаконні.

 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *