МОЗ України: у пологових будинках «вигадували» діагнози новонародженим

У пологових будинках «вигадували» діагнози новонародженим.

Ситуація, коли у пологових «вигадують» діагнози новонародженим для отримання подвійної оплати від Національної служби здоров’я України – неприпустима, заявив глава МОЗ Віктор Ляшко.

Близько 200 тисяч жінок щороку народжують в Україні. У ході моніторингу медичних закладів, проведеного МОЗ та НСЗУ, було виявлено, що пологові та перинатальні центри свідомо вказують несправжні діагнози для новонароджених задля переведення їх до іншої лікарні або на іншу схему лікування. Це дозволяє отримувати подвійну, а інколи і потрійну оплату за одного маленького пацієнта. За попередніми розрахунками НСЗУ, за приблизно 30 відсотків дітей здійснювалась подвійна оплата медзакладам.

У середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять до іншого закладу та зазнають негативного впливу внаслідок транспортування. В окремих лікарнях 100 відсотків немовлят, які вижили до сьомого дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг.

Було виявлено, що в деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мають бути причиною для «лікування».

Також у 2023 році суттєво збільшилась кількість кесаревих розтинів порівняно з попередніми роками. Така динаміка може свідчити про виконання операції без медичних показів, а виключно задля отримання коштів за втручання.

«Лікарні, законтрактовані на надання перинатальної та неонатальної допомоги, мають у першу чергу дбати про пацієнтів, а не про отримання коштів від НСЗУ за начебто “хворих” дітей», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *