Медики дали керівнику Київщини Горгану 10 днів для виплати боргу
Заступник голови парламентського комітету з охорони здоров’я Ірина Сисоєнко б’є на сполох. Вона заявила про системне порушення прав медичних працівників. Відвідавши Центр екстреної меддопомоги Київської області, пані Ірина стверджує, що у медиків є дуже багато питань до влади.
Ось що пише Сисоєнко на своїй сторінці у Фейсбуку:
“Медики дуже занепокоєні введенням нових професій та скасуванням професії «фельдшер з медицини невідкладних станів». І вимагають на цю тему зустрічі з керівництвом МОЗ… В Київській області є проблеми недофінансування із заробітної плати, відсутності коштів на пальне для машин ЕМД”.
Чого хочуть медики? Зустрічі колективу ЕМД з виконувачкою обов’язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун. Вони вимагають, щоб керівництво облдержадміністрації у десятиденний термін вирішило питання щодо погашення боргу по зарплатах у 2,5 мільйона гривень.
Переглянути фінансування на 2018 рік у зв’язку з відкриттям обласної єдиної диспетчерської та необхідністю збільшення бригад екстреної меддопомоги. Затвердити фінансування не по фізичних особах, а відповідно до штатної чисельності. Вирішити питання заробітної плати, підвищити медичні тарифні розряди, що відповідають мінімальній зарплаті.
В разі ігнорування та невиконання вимог, які було затверджено на загальних зборах колективу, медики залишають за собою право на протести, відповідно до чинного законодавства, заявляють в колективі екстреної меддпомоги.
Наводимо деякі коментарі користувачів соцмереж
Микола Козак:
– А може, Супрун відправити туди, звідки вона взялася? І зверху накрити тою реформою, яку вона насильно впроваджує в Україні… Треба було спочатку порадитися з людьми, лікарями і лише тоді реформувати галузь…
Nadia Novosolov:
– Ця проблема не така вже й однозначна, як здається на перший погляд. Чи влаштовує нас якість надання ЕМД? Ні! Чи є потреба визначати клінічний діагноз на цьому етапі, і чи можливо це зробити ефективно без дадаткових методів обстеження? Ні! Чи є у країнах ЄС лікарські бригади ЕМД? Ні! Чи є професія фельдшера хоча б в одній із цивілізованих країн? Ні! Але чи допустимо раптово ліквідувати професію фельдшера невідкладних станів без попередньої пояснювальної роботи серед працівників служби ЕМД і населення, внесення змін у накази, що регламентують діяльність служби, змін у підготовці кадрів тощо? Ні, ні, ні, й ще раз ні!!!
Чому нашими чиновниками обрано американську модель, де ЕМД надають парамедики, а не європейську, де таку допомогу надають медичні сестри невідкладних станів, які мають освіту, не нижчу бакалаврської? Подивимося на наші реалії: стан підготовки кадрів, доріг, особливо у сільській місцевості, автомобільного парку служби ЕМД, вартість і доступність пального, ресурсне забезпечення і фінансування, безпека персоналу, рівень зарплати… Які парамедики все це можуть змінити? Може, все ж таки реформи повинні бути системними? Чому ніхто не бере до уваги рекомендації ВООЗ і стандартів ЄС щодо організації МД та підготовки сестринських кадрів?
Чому майбутнє спеціальності «медсестринство» (медична сестра, акушерка, фельдшер) вирішують фахівці інших спеціальностей?! Чому усі рішення МОЗ приймає кулуарно, без широкої дискусії? У чому різниця між попередніми чиновниками МОЗ і нинішньою командою реформаторів, коли ні ті, ні інші не чують ні фахівців, ні медичної спільноти? І ще багато таких “чому”…
Фото Олексія ІВАНОВА
На цю тему читайте також тут: