Головна причина застуди – стрес

Стан тіла і стан психіки взаємопов’язані. Хвороба завжди викликає негативні емоції, які потім знову ж таки змушують нас фізично страждати.

Психологічні складнощі загострюються на тлі стресу внаслідок виснаження організму і зниження здатності адекватно реагувати навіть на незагрозливі стимули.

Головна причина застуди – надмірний одноразовий або накопичений стрес фізіологічного чи психологічного характеру.

Переохолодження або інфекція на тлі втоми, недостатньої кількості та якості сну, гормонального збою, інтоксикації та інших фізичних причин, які ослаблюють дію імунітету, провокують хворобливий стан. Подібна реакція може розвинутися і внаслідок психологічного стресу.

Наприклад, через таку банальну річ, як необхідність щодня прокидатися вдосвіта та по холоду і негоді їхати на роботу, штовхаючись у громадському транспорті.

Та й життя постійно створює обставини, які вимагають додаткових зусиль. Напруга на робочому місці й удома, виробничий конфлікт, загроза звільнення чи розлучення викликають болючі емоції страху, тривоги, горя, яких не так легко позбутися.

Мені нерідко доводиться бачити людей, які не відчувають свого тіла. Тобто відчуття в них є, але власне тіло не викликає емоційного відгуку, любові, довіри, бажання прислухатися, приймати і розуміти, що в ньому і з ним відбувається.

Ставлення до тіла суто функціональне: працює – і добре, не працює – ми його ліками нагодуємо або відріжемо що-небудь. Як ви гадаєте, що відбувається зі здоров’ям таких людей у стресових умовах?!

Застуда – тілесний сигнал про необхідність адаптуватися до вимог зовнішнього життєвого середовища, привести їх у відповідність до власних можливостей і бажань. У першу чергу необхідно максимально позбутися впливу стресогенних факторів. Це якраз той випадок, коли треба пожаліти себе, а не начальника чи подружжя.

Якщо у вашому «колі турботи» є той, хто об’єктивно більше потребує допомоги, віддайте перевагу йому, щоб не поховати себе під почуттям провини. Але пам’ятайте – під час катастрофи спочатку одягають кисневу маску на себе, а потім на того, кому мають допомогти.

Відчули себе погано – залишіться вдома, у ліжку, в комфорті, випийте чаю, пігулку від застуди, відкладіть вирішення конфліктів та героїчні вчинки, подивіться приємне кіно, почитайте цікаву книжку. Заспокойтеся, вам не треба вирішувати долю світу. А якщо треба, ви не застудитеся: ваше тіло включить такі міцні резерви, що вам і не снилося.

Тіло вдячне. Воно оцінить турботу. Зміниться так, як вам треба, забезпечить надійний зв’язок із життям. Адже воно і є провідником вітальності. Спираючись на тіло, ваша психіка, мислення знайдуть відповіді на найскладніші виклики і завдання, підготують краще рішення в будь-яких конфліктах.

Тетяна МАРКІНА, психологічна студія «Крок до щастя»

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *