Експерти встановили, що коронавірус може впливати на зір
Коронавірус може викликати ослаблення зорових функцій. До такого висновку прийшли лікарі після заяви британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона про те, що у нього після зараження коронавірусів погіршився зір і він змушений носити окуляри.
Уже є результати досліджень, згідно з якими коронавірус може потрапляти в організм через слизову оболонку очей. У 5-7% випадків у пацієнтів фіксували коронавірусний кон’юнктивіт, коли очі червоніли і сльозилися. У той де час відомо, що деякі віруси здатні вражати не тільки слизову оболонку, але і внутрішні структури ока.
Також вчені допускають, що зміни зору можуть викликати деякі препарати, якими лікують інфекцію, наприклад, гідроксихлорохин. Він може викликати зміни в центрі сітківки, при тривалому застосуванні можлива ретинопатія. Тоді у людини може з’явитися ефект “затуманення”.
“У випадках, як із британським прем’єр-міністром, могли виникнути зміни в центрі сітківки, порушити гостроти зору, акомодацію (здатність бачити на різні відстані), також могли з’являтися світлобоязнь, а при тривалому застосуванні – ретинопатію”,- кажуть експерти.
До речі, висновки вчених свідчать, що коронавірус не є виключно респіраторною інфекцію. Фахівці Гамбурзької університетської клініки в Эппендорфі (UKE) проаналізували результати розтину 27 осіб, які померли від Covid-19. Частинки вірусу знайшли також у нирках, серці, печінці та головному мозку. Найвищі концентрації вірусу на клітину були виявлені в дихальних шляхах, за якими ідуть нирки, серце, печінка, мозок і кров, – повідомляє РБК.Україна.