Дослідження вчених: щеплення від грипу захищає від серйозних наслідків COVID-19

У нещодавно опублікованому дослідженні вчені-медики з Медичної школи Університету Майамі показали, що вакцина від грипу може забезпечити життєво важливий захист від COVID-19.

Дослідження під назвою «Вивчення потенційних переваг вакцини проти грипу проти SARS-CoV-2: ретроспективний когортний аналіз 74 754 пацієнтів» вже опубліковано в рецензованому науковому журналі.

Автори проаналізували історії хвороби пацієнтів з усього світу, які переконливо свідчать про те, що щорічне щеплення від грипу знижує ризик інсульту, сепсису і тромбозу глибоких вен (ТГВ) у пацієнтів з COVID-19. Пацієнти з COVID-19, які були вакциновані проти грипу, також значно рідше потрапляли до відділень інтенсивної терапії.

«На сьогодні тільки невелика частина світу була повністю вакцинована проти COVID-19, і, незважаючи на всі руйнування, які відбулися через пандемію, світовій спільноті все ще необхідно знайти рішення для зниження захворюваності і смертності», — говорить автор роботи Девіндер Сінгх, доктор медицини, завідувач відділенням пластичної хірургії і професор клінічної хірургії в Школі Міллера.

«Доступ до даних мільйонів пацієнтів в режимі реального часу — неймовірно потужний інструмент дослідження», — додав доктор Сінгх, який проводив дослідження зі студентом-медиком Сьюзан Тагіофф і експертом з пластичної хірургії Бенджаміном Славіна.

Дослідження проводилося з використанням історій хвороби пацієнтів з низки країн, включаючи США, Великобританію, Німеччину, Італію, Ізраїль і Сінгапур. Команда перевірила знеособлені електронні медичні записи в дослідницькій базі даних TriNetX для більш ніж 70 мільйонів пацієнтів, щоб ідентифікувати дві групи з 37 377 пацієнтів.

Потім дві групи пацієнтів були зіставлені за такими чинниками, які можуть вплинути на їх ризик сприйнятливості до важкої форми COVID-19, включаючи, крім іншого, вік, стать, етнічну приналежність, куріння і проблеми зі здоров’ям, такі як діабет, ожиріння і хронічну обструктивну хворобу легенів.

Члени першої дослідницької групи отримали вакцину від грипу за два тижні і шість місяців до того, як їм був поставлений діагноз COVID-19. В учасників другої групи також був позитивний діагноз COVID-19, але вони не були вакциновані проти грипу.

Частота 15 несприятливих наслідків (сепсис; інсульт; тромбоз глибоких вен або ТГВ; тромбоемболія легеневої артерії; гостра дихальна недостатність, гострий респіраторний дистрес-синдром; артралгія або біль в суглобах; ниркова недостатність; анорексія; серцевий напад; пневмонія; відвідування відділень невідкладної допомоги; госпіталізація; надходження у ВІТ, і смерть) протягом 30, 60, 90 і 120 днів після позитивного результату тесту на COVID-19 потім порівнювали між двома групами.

Аналіз показав, що ті, хто не проходив щеплення від грипу, мали значно більш високу ймовірність (до 20%) потрапити у відділення інтенсивної терапії. Вони також значно частіше зверталися до відділення невідкладної допомоги (ймовірність до 58%), у них розвивався сепсис (ймовірність до 45%), інсульт (ймовірність до 58%) і ТГВ. Ризик смерті не змінювався.

За словами авторів дослідження, результати переконливо свідчать про те, що вакцина проти грипу може захистити від декількох важких наслідків COVID-19. Проте, вони настійно рекомендують людям отримувати вакцини від COVID-19, а також щорічну вакцину проти грипу.

Вчені додають, що необхідні додаткові дослідження в формі проспективних рандомізованих контрольних випробувань, щоб довести і краще зрозуміти можливий зв’язок, але в майбутньому щеплення від грипу може бути використане для забезпечення підвищеного захисту в країнах, де вакцина COVID-19 бракує або навіть допомоги в триваючій боротьбі з інфекційними захворюваннями у осіб, вже вакцинованих проти COVID-19.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *