Британські вчені: після коронавірусу люди схильні до інсульту і психічних розладів

Тривожні розлади і розлади настрою – найбільш поширений діагнозом серед хворих COVID-19.

До такого висновку прийшли британські вчені з Оксфордського університету повідомило BBC.

Вчені зробили висновок після аналізу електронних медичних карт півмільйона пацієнтів в США.
Виявилося, що у них висока ймовірність розвитку психологічних і неврологічних захворювань, зокрема розлади настрою, тривожність, психоз, деменція, інсульт, хвороба Паркінсона та інші.

При цьому, тривожні розлади і розлади настрою стали найбільш поширеним діагнозом серед хворих COVID-19. Швидше за все, це пов’язана зі стресом через переживання важкої хвороби або госпіталізацією.

Вчені порівнювали дані людей, які перенесли COVID-19 протягом останніх шести місяців, з людьми, які перехворіли на грип та респіраторні захворювання. Виявилося, що у пацієнтів після COVID-19 розвивалися психологічні розлади частіше на 16% в порівнянні з людьми, які перехворіли іншими респіраторними інфекціями, і на 44%, ніж у людей після грипу.

У пацієнтів, які перенесли COVID-19 у важкій формі, виявили високі ризики розвитку психічних розладів. За даними вчених, зміни настрою і тривогу відчували 24% всіх хворих. Цей показник виріс до 25% серед шпиталізованих, до 28% у пацієнтів в реанімаціях.

Близько 36% людей під час хвороби страждали зниженням уваги. Інсульт перенесли 2% всіх пацієнтів після COVID-19, серед шпиталізованих цей показник виріс до 7%, а серед тих, у кого був делірій (психічний розлад, що протікає із затьмаренням свідомості) – до 9%. Деменцію діагностували у 0,7% всіх хворих. Серед тих, у кого був делірій, цей показник виріс до 5%.

Є свідчення того, що коронавірус дійсно проникає в мозок і викликає прямі збитки, пояснив професор неврології Масуд Хусейн з Оксфордського університету. Це може викликати непрямі наслідки. Коронавірус впливає на згортання крові, що може привести до інсультів, а загальне запалення, яке відбувається в організмі при реакції на інфекцію, може вплинути на мозок, помітили фахівці.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *