Більшість людей навіть через пів року після COVID-19 страждають від ускладнень

Навіть через пів року після виписки з лікарні пацієнтів, що пережили COVID-19, три чверті з них страждають від хронічних проблем зі здоров’ям. Серед симптомів — втома, безсоння, депресія, неспокій або понижена функція легенів.
Таке встановили вчені під час великого дослідження, до якого залучили пацієнтів з лікарні у китайському Ухані. Його результати опублікували в журналі Lancet.

Ця наукова робота нині є наймасштабнішою, у якій лікарі оцінили стан здоров’я пацієнтів через пів року після того, як вони перенесли коронавірус.

У дослідженні взяли участь 1733 людей. Після пів року три чверті з них мали хоча б один з симптомів, зазначених вище.

«Це одна з перших публікацій, яка дійсно докладно описує довгострокові наслідки серед досить великої групи людей», — розповів The New York Times доктор Майкл Пелусо, лікар-інфекціоніст Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Вчений не брав участі у дослідженні. Він зазначає, що воно задокументувало те, що раніше стверджували медики, які працюють з хворими на COVID-19, — у значної кількості людей є довгострокові наслідки для здоров’я.

У дослідженні брали участь пацієнти, яких довелось госпіталізувати через хворобу. Але в більшості випадків вони не були у критичному стані. 75% з них потребували додаткового кисню, але до апаратів ШВЛ їх не підключали.

Також в дослідженні не брали участі люди, які були занадто ослаблені, щоб з’явитися особисто або брати участь в інтерв’ю через шість місяців після хвороби. Йдеться зокрема про людей з деменцією, психозом або тих, хто переніс інсульт.

Усі ці пацієнти були госпіталізовані у середньому на 14 днів з 7 січня по 29 травня минулого року. Їхній середній вік становить 57 років. Їм провели медогляди, лабораторні тести і перевірку на витривалість і роботу легенів. Також опитали про стан здоров’я. Близько 350 учасників пройшли також комп’ютерну томографію грудної клітини та ультразвукове дослідження.

Найбільш поширеною проблемою через пів року було виснаження або м’язова слабкість, від яких страждали 63% пацієнтів. Близько чверті з опитаних повідомили про проблеми зі сном, а 23% заявили, що відчували занепокоєння або депресію.

Доктор Стівен Дікс, професор медицини Каліфорнійського університету у Сан-Франциско, який очолює дослідження довгострокових симптомів коронавірусу, що триватиме 2 роки, зазначив, що такі показники є вищими, ніж очікували.

«І важливо, що немає конкретного розвитку ускладнень, є кілька різних результатів: психічне здоров’я, легеневі проблеми і якість життя», — зауважив вчений.

Дослідники не оцінювали когнітивні або неврологічні функції пацієнтів через шість місяців, що є однією з декількох причин, через які дослідження не може вважатися всеосяжною картиною довгострокових симптомів коронавірусу. У ньому також не встановлювали, чи мали пацієнти схожі проблеми зі здоров’ям до зараження коронавірусом.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *