У Конгресі США готуються до можливого імпічменту Трампа

Члени Палати представників США готують статтю щодо імпічменту чинного президента Дональда Трампа. Віцепрезидент Майк Пенс не виключає, що може тимчасово взяти його повноваження на себе.

Про це повідомляє CNN.

Про наміри вже вдруге оголосити Трампу імпічмент заявили у нижній палаті Конгресу США.

За словами конгресмена Каліфорнії Теда Ліу, станом на суботу, 9 січня, імпічмент вже підтримали 190 членів Палати представників.

Представників Республіканської партії серед підписантів немає, хоча принаймні один із них, сенатор від Пенсильванії Пет Тумі, публічно висловлювався за відставку Трампа.

Демократи планують внести резолюцію про імпічмент Трампа вже на наступне засідання Палати представників у понеділок, 11 січня.

Окрім цього, вони сподіваються, що віцепрезидент США Майк Пенс застосує 25-ту поправку до Конституції США. Ця поправка передбачає передання обов’язків президента у разі дострокового припинення повноважень віцепрезиденту.

Як зазначає CNN, сам Пенс не виключає можливості застосувати поправку, хоча його представники зазначили, що він збереже цей варіант «на випадок, якщо Трамп стане більш нестабільним».

Як зазначають джерела журналістів, взаємини між Трампом та Пенсом значно загострились, вони не розмовляли з часу штурму будівлі Капітолія.

Однак, як зазначає The Washington Post, оголосити імпічмент Трампу можна буде лише після інавгурації Джо Байдена.

Рішення про імпічмент мають підтримати обидві палати Конгресу США: Палата представників та Сенат.

Найближче засідання Сенату заплановане на 19 січня ㅡ у переддень офіційного завершення повноважень Дональда Трампа. Якщо у нижній палаті Конгресу затвердять статті імпічменту, то верхня палата отримає їх на розгляд лише 19 або 20 січня.

Водночас демократи наполягають на імпічменті навіть в останній день президенства Трампа. Якщо його усунуть зі посади, це означатиме, що Трамп більше не зможе обіймати держпосади, тобто балотуватися на виборах президента у 2024 році.

Наразі Дональд Трамп розглядає кандидатури адвокатів, які захищали б його у процесі імпічменту. Як зазначає CNN із посиланням на власні джерела, наразі чинний президент США розглядає залучення його особистого адвоката, Руді Джуліані, та Алана Дершовіца, який представляв його інтереси під час минулого імпічменту.

Нагадаємо, відставку Дональда Трампа з посади президента США вимагають після штурму будівлі Конгресу його прихильниками.

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *