Бедлам на Сумщині. Головний лікар психіатричної лікарні замордувала чотирьох пацієнтів

На Сумщині судитимуть головного лікаря комунального закладу “Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2” Лілію Неофітну. Її звинувачують у тому, що внаслідок її протиправних непрофесійних дій загинули четверо пацієнтів. Горе-лікарці загрожує ув”язнення від трьох до восьми років , повідомляє прокуратура Сумської області.

На початку року прокуратура добилася ексгумації семи трупів пацієнтів психіатричної лікарні №2, які померли в грудні 2016 року нібито від серцево-судинної недостатності, набряку головного мозку чи інтоксикації.

Експертиза встановила, що насправді причиною смерті п’яти пацієнтів є гостра гнійна пневмонія, патологоанатомічне дослідження трупів не проводилось, а складені документи були підроблені.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що з листопада 2016 року по січень 2017 року у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була неприпустимо низькою (від 10 до 18 градусів за встановленої норми – 20 градусів за шкалою Цельсія).

Проте головний лікар, розуміючи негативний вплив таких показників температурного режиму на здоров’я пацієнтів, оскільки вона майже 14 років працювала пульмонологом, не вживала будь-яких дієвих заходів щодо вирішення даної ситуації,  йдеться у повідомленні.

Більше того, головний лікар ставилася до своїх пацієнтів як до неповноцінних членів суспільства. Коли сталася трагедія, на лікуванні у закладі перебували 453 особи.

Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2 Сумської області

Побоюючись покарання, очільниця психіатричної лікарні підбурила патологоанатома сфальсифікувати офіційні документи щодо причин смерті своїх пацієнтів.

“Дії колишнього керівника закладу кваліфіковано за ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації), ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) та ч. 4 ст. 27/ч. 1 ст. 366 (підбурення до складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів) КК України”, – повідомляє прокуратура Сумщини.

Судитимуть і лікаря-патологоанатома, який уважно не провів  розтину трупів і підробив документи, покриваючи злочин своєї колеги.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *