Знайомтеся: новий директор Державного бюро розслідувань – Роман Труба. Президент підписав указ (+відео)

Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань. Це відбулося під час зустрічі голови держави з колишнім заступником начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Львівської області, за якого 16 листопада одноголосно проголосували всі 9 членів комісії з обрання керівництва ДБР.

Ані їх, ані президента не зупинило те, що за результатами ізраїльського психологічного тесту на благонадійність Труба показав себе як “неблагонадійна особа із супервисоким ризиком”. Це найгірший показник серед усіх кандидатів. Водночас він має непогану професійну підготовку і набрав 92 бали – це один з найвищих результатів.

Роман Труба - директор ДБР

Петро Порошенко зауважив, що Генеральна прокуратура з 20 листопада втратила право починати і вести розслідування злочинів, підслідних Державному бюро розслідувань.

Відтепер лише цей новий орган розслідуватиме злочини, скоєні чиновниками, які посідають особливо відповідальне становище в органах державної влади та силових структурах.

Згідно з Конституцією, ще з 1996 року прокуратура малаб  бути позбавленою функцій слідства.

“Фактично 21 рік тривав цей процес приведення прокуратури до європейських стандартів”, – зазначив президент.

Голова держави наголосив: “Я абсолютно переконаний, що Ви маєте забезпечити повну незалежність Державного бюро розслідувань. Щоб ті, хто скоїли злочини, були покараними. Щоб жодних політичних, економічних або інших причин порушувати або закривати справу в нас не було. І що ці справи, потрапивши до нової судової системи, приведуть злочинців до в’язниці, а чесна людина зможе точно розраховувати на те, що її права будуть захищені”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *