Московія “заморозила” обмін українських політв’язнів до виборів

Московія використовує українських військовополонених моряків як “розмінну монету” для впливу на політичну ситуацію в Україні. Про це заявив в ефірі одного з телеканалів адвокат Микола Полозов.

“Я гадаю, що в середині квітня відбудеться суд, на якому їм будуть продовжувати термін утримання під вартою. Для мене абсолютно очевидно, що російська влада спеціально утримує цих моряків для того, щоб надалі використовувати їх як певну “розмінну монету” у спробах здійснити вплив на політичну ситуацію в Україні”, – підкреслив адвокат.

Він також висловив думку, що для Кремля “ключовою точкою” є вибори до Верховної Ради, – повідомляє Укрінформ.

“Якщо в Раду увійдуть лояльні Кремлю сили – це дозволить зупинити реформи будь-якого президента”, – зазначив адвокат.

Полозов також додав, що, на його думку, питання обміну українських політв’язнів на росіян “заморожено до результатів виборів президента України”.

Нагадаємо, oj 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі “Соболь”, “Дон”, “Мангуст”та “Суздалець” здійснили напад на кораблі ВМС України.
27-28 листопада окупаційні “суди” в Криму заарештували 24 захоплених у полон українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в “незаконному перетині кордону”.
Усі захоплені Росією українські моряки назвалися військовополоненими.
15 січня суд РФ продовжив арешт усім полоненим українським морякам. 16 із них заарештували до 24 квітня, ще чотирьох – до 26 квітня, оскільки через поранення їх уперше заарештували на два дні пізніше.
Адвокати моряків оскаржили продовження арешту.
В ООН визнали військовополоненими захоплених Росією українських моряків.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *