Принцеса Японії виходить заміж і відрікається від титулу

Принцеса Мако Акисино, внучка імператора Японії Акіхіто, в неділю, 3 вересня, на прес-конференції офіційно оголосила про заручини зі своїм студентським другом. 25-річна принцеса – старша дочка принца Акисино і перша внучка імператора Акіхіто.

Про це повідомляє mainichi.

Агентство Імператорського двору відмовилося підтвердити повідомлення.

Кей Комуро – чоловік, що завоював серце принцеси, – був студентом у Міжнародному християнському університеті в Токіо, який закінчила 25-літня Мако.

Шлюб схвалив імператор, однак мезальянс означатиме для принцеси втрату титулу.

„Я з дитинства знала, що після заміжжя втрачу свій статус, – розповіла принцеса. – Хоча я і допомагала імператору, в міру своїх можливостей виконувала офіційні обов’язки як член імператорської родини, однак мені в той же час дуже дороге моє особисте життя”.

Японське законодавство не обмежує чоловіків імператорської династії у виборі дружини, проте для жінок тієї ж сім’ї передбачені інші правила.

Звістка про заручини принцеси породила в японському суспільстві дискусії з питання про необхідність виходу принцес зі складу імператорської сім’ї в разі шлюбу з простолюдинами.

Крім принцеси Мако, в складі імператорської сім’ї є ще шість незаміжніх принцес. Єдиний представник чоловічої статі в молодшому поколінні імператорської родини – принц Хісахіто, молодший брат принцеси Мако.

В Японії звучать побоювання, що імператорська сім’я не зможе виконувати своїх громадських обов’язків, якщо принцеси виходитимуть заміж за простолюдинів і втрачатимуть через це свій титул.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.