Провал в роботі підприємства “Інформаційні судові системи”
Є сумнів, що держава здатна забезпечити безперебійну роботу Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи.
В Україні вже тривалий період працює державне комерційне підприємство “Інформаційні судові системи”, яке належить до сфери управління Державної судової адміністрації України. Це – одна із найважливіших технологічних ланок, яка забезпечує діяльність величезної судової «машини» нашої держави. Наприклад, серед багатьох завдань – експлуатація програмно-інформаційних комплексів системного ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ у судах.
Ми не будемо акцентувати увагу на низці інших видів діяльності підприємства, зазначених у його статуті (скажімо, це – проведення операцій, пов’язаних з реалізацією цінних і боргових паперів, організація громадського харчування, торгівлі і надання побутових послуг, діяльність у сфері будівництва, себто створення об’єктів архітектури, а ще ж – і створення навчальних закладів для підготовки та перепідготовки фахівців…), – є нагальна потреба розповісти, чи справляється підприємство з основним завданням.
Читаємо повідомлення прес-служби Ради суддів України про те, що першого квітня, у режимі відеоконференцзв’язку мала відбутися нарада голови Ради суддів Олега Ткачука з членами РСУ щодо організаційних і планових питань, котрі необхідно врегулювати найближчим часом. Попередньо планувалось, що до участі у розмові через відеоконференцзв’язок підключаться члени Ради суддів з Одеси, Тернополя, Дніпра та інших регіонів України.
Проте нарада не відбулася. І причина – банальна. У підприємства “Інформаційні судові системи” немає відповідних спеціалістів. Власне, фахівці є, тільки дехто з них у відпустці, дехто на лікарняному, а дехто просто звільнився.
Здавалося б, відеоконференцзв’язок – дрібниця, але без спеціалістів – це проблема, яку юристи самі вирішити не в змозі.
«Рада суддів України неодноразово висловлювала зауваження щодо роботи, пов’язаної із запровадженням Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи, котра мала запрацювати у судах з першого березня 2019 року. В умовах, коли це підприємство не має потенціалу забезпечити проведення он-лайн наради, виникає сумнів щодо його можливості забезпечити діяльність складної Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи», – відреагував на ситуацію голова Ради суддів України Олег Ткачук.
Щодо наради, то вона все ж відбулася у кабінеті голови Ради суддів Олега Ткачука (див. фото).
Було обговорено низку організаційних питань, а також проблем, які мають важливе значення для організації роботи у судах й соціального захисту працівників апарату судів.
А ми, журналісти, не можемо не поцікавитися в Державної судової адміністрації: як далі працюватимуть “Інформаційні судові системи”, чи будуть зроблені принципові і правильні висновки після цього технічного збою? Не хочеться думати, що цей провал у роботі стає системою.
Леонід БОРИСЕНКО