Професор з Італії Ґвідо Сільвестрі: пишу цей пост наприкінці важкого 14-годинного робочого дня в лікарні

Ґвідо Сільвестрі – науковець, який займає посади професора та керівника департаменту патології в Університеті Еморі в Атланті, також проф. Сільвестрі є директором відділу мікробіології та імунології Йеркеського національного центру та членом Центру Вакцинацій Еморі.

Ось, що він написав.
“Я пишу цей пост наприкінці важкого 14-годинного робочого дня в лікарні та лабораторії (а завтра буде ще важче).

Я дуже втомився, в мене болить голова, але я це роблю охоче, бо я впевнений, що подача достовірної ІНФОРМАЦІЇ є вкрай необхідною, особливо у такі важкі моменти, як зараз”.

1) Звідки з’явився вірус?

Два дні тому були опубліковані результати систематичних досліджень генетичних послідовностей SARS-CoV-2 (Andersen KG et al. Natur e Medicine 2020), які, без тіні сумнівів, демонструють,що вірус має природне та зоонотичне походження (від тварин, зокрема кажани і панголіни). Тому, така популярна історія вірусу, нібито «створеного» в лабораторії, вкотре підтверджується, як колосальна небилиця, нісенітниця, брехня!

2) C – 19 і діти.

Комплексне дослідження інфекції C-19 у китайських дітей показує, що у 2145 загальних випадків, понад 90% були безсимптомними або з легкими чи помірними симптомами.
Всього було зафіксовано лише одну смерть через летальність інфекції.

Кількість смертей, поділену на загальну кількість випадків становить менше 0,05% для осіб, які не досягли 18 років. (Dong Y та ін. Педіатрія 2020).

3) ЛЕТАЛЬНІСТЬ C- 19

В той час, коли смертність драстично зростає, як і в Італії, так і в інших країнах, то важливо пам’ятати, що на основі загальних наявних даних, летальність цього вірусу оцінюється, як 2%, а це означає, що 98% інфікованих людей одужують (Фокі А.С., особисте спілкування ).

Хочу нагадати, що всі дані в нашій наявності, про смерть пацієнтів від коронавірусу, підтверджують, що в переважній більшості випадків, найбільше потерпають пацієнти у віковій категорії > 60 років, які мають важливі супутні хронічні захворювання (діабет, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, тощо).

4) Вірус та поверхні.

Недавнє дослідження свідчить, що SARS-CoV-2 живе до трьох діб на певних поверхнях, таких як пластик і сталь, і лише декількс годин на таких поверхнях, як картон і мідь. Схоже, що вірус виживає недовго, максимум декілька годин, як аерозоль (Van Doremalen et al., N Engl J Med 2020).

Тому, давайте будемо уникати хибних та безглуздих стверджень, щодо «вірусу, який виживає на асфальті місяцями»!

5) ПРИРОДНИЙ ІМУНІТЕТ.

Дані про природний імунітет до SARS- CoV-2, який набувають інфіковані та оздоровлені люди, наразі не є настільки точними( стійкими) аби остаточно підтвердити це.

Утім, з усього, що ми знаємо про інші коронавіруси, принаймні, тимчасовий природний імунітет повинен виникнути впродовж, щонайменше, 6 -12 місяців (Ральф Барик, інтерв’ю на “Тиждень у підкасті вірусології”. Пам’ятайте, що Барік компетентним у всьому, що стосується коронавірусів, так само, як Дієґо Марадона є компетентним у футболі).

6) ТЕРАПІЯ.

На даний момент – найважливішим, у важких або критичних пацієнтах з C-19, є дихальна підтримка за допомогою апаратів штучної вентиляції легень.

Нагадую, що не існує магічних ліків від яких можна швидко одужання, ані в Росіі, ані в інших країнах.

Однак, вагомо допомагають такі антивірусні препарати, як Ремдезівір; імуномодулятори, як Тоцилізумаб, Баратициніб та інші.

Терапія, з вище перечисленими препаратами, призначається для важких або критичних випадків, в той час, як легкі та середні форми тяжкості, лікуються самостійно вдома або за допомогою симптоматичної терапії.

7) ВАКЦИНА.

Над нею активно працюють, особливо в США на різних платформах вакцинацій, зокрема на вакцинах проти РНК вірусу та рекомбінантних протеїнових вакцинах.

Ці вакцини можуть бути виготовлені для початкових клінічних досліджень вже на початку осені (безпека + імуногенність),хоча для клінічної ефективності , ймовірно, буде потрібно зачекати ще 12-18 місяців.

8.ТЕМПЕРАТУРА. ЇЇ ВПЛИВ НА ВІРУС.

Хоча, наразі, і бракує вагомих доказів, але є певні підказки, завдяки яким, ми можемо сказати, що пандемія C-19, принаймні частково, може зменшитись із приходом весни. Тому, вкрай важливо слідкувати за тенденцією епідемії в Африці, Латинській Америці та Південно-Східній Азії, зокрема в Малайзії, Індонезії, Філіппінах, Індії та Бангладеш (а можливо, і в Південній Італії).

9. ШАРЛАТАНИ

Будь ласка, перестаньте слухати їх – раз і назавжди. Дезінформація нам не потрібна, особливо в подібній ситуації.

10. ОПТИМІЗМ! ЗАВЖДИ І ПОВСЮДИ.

Я залишаюся, незважаючи на все, оптимістом!

І я переконаний в тому, що через декілька місяців ми не тільки повернемося до нашого звичного життя, але й станемо жити ще краще, ЯКЩО, з цього величезного страху, ми зробимо правильні висновки!

Якщо ми добре засвоїмо даний нам урок, як громадяни певної країни та як людство в загальному.

Ми мусимо перемогти у цій боротьбі всі разом – також для того аби вшанувати, а перемога-це найкращий спосіб, пам’ять жертв цієї хвороби.

Все буде добре!

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *