Мільйонні статки, маєток під Києвом. Суддя Пукас відмовився пояснити, звідки такі багатства

Скандально відомий суддя Антон Пукас, про мільйонні статки якого вже розповідали ЗМІ, продовжує жити заможним життям та працювати у столичному Господарському суді, завдячуючи активам своєї дружини та власним. Проте звідки такі “багатства” у судді – досі невідомо, адже Пукас відмовився коментувати свої статки і “заробітки”, зазначені в його деклараціях, та виганяв журналістів із зали засідань, – повідомляє СтопКор.

Попри виявлені журналістами в декларації столичного судді Антона Пукаса невідповідності та скандали, в яких він фігурує, служитель Феміди продовжує спокійно працювати в Госпсуді Києва і ухвалювати відповідальні рішення.

Зважаючи на це, журналісти СтопКору відвідали Госпсуд і намагались взяти коментар у Антона Пукаса після одного із засідань, однак він лише відповів: “Прошу вас, залиште зал, я в нарадчій кімнаті”, при цьому мав роздратований вигляд від появи ЗМІ. Ймовірно, суддя вже був знайомий з попереднім матеріалом і не бажав більшої уваги до своєї “скромної персони”.
При цьому, коли представники СтопКору спробували отримати відповіді на запитання, що їх хвилювали, Пукас відмовився від розмови й почав виганяти журналістів із зали. У такому випадку постає питання: якщо суддя так реагує на базові питання, які підтверджуються документами, наданими ним самим, чи є ймовірність, що пан Антон Пукас щось приховує?

Тому, аби краще поринути у суть проблеми, нагадаємо кілька фактів з безхмарного життя столичного служителя Феміди.

Кар’єрний успіх під егідою Януковича та скандали

Почати варто з того, що з початку кар’єри у 2003 році і до призначення суддею в 2012 році він був довіреною особою Олександра Пузанова, який є співучасником і виконавцем корупційних схем Сергія Льовочкіна – голови АП при президенті Януковичі. Ймовірно, саме завдяки цьому Пукас, ще бувши адвокатом, і отримав статус судді майже 12 років тому.

Варто уваги і те, що найгучніша історія, в якій Антон Пукас, ймовірно, брав участь, полягала в отриманні контролю над “Київміськбуд”.

За даними наших колег з видання “Економічна правда”, встановлено, що з 2010 р. Антон Пукас, ймовірно за сприяння Пузанова, почав працювати у юридичному відділі Головного управління комунальної власності м. Києва та, зокрема, представляв інтереси управління при вирішенні судового спору щодо приватизації пакету акцій територіальної громади міста Києва у статутному фонді ВАТ ХК “Київміськбуд” та повернення 80% акцій в комунальну власність.

В березні 2012 р. Янукович підписав указ про призначення Пукаса на посаду судді Господарського суду Автономної Республіки Крим. Після анексії Криму в період з 2014 до 2021 року Пукас тимчасово був прикріплений до Господарського суду Київської області. Вже з грудня 2021-го він працює на посаді судді Господарського суду м. Києва.

Вочевидь скандали – це родинна справа у сім’ї Пукасів, адже і дружина судді, яка працює приватним нотаріусом, за даними ЗМІ, може бути причетна до “схем” із забудовниками.

Так, дружина судді Пукаса – Анна Нікольська-Пукас працює нотаріусом Київського міського нотаріального округу, займалася реєстрацією довіреності для представлення інтересів брата ексміністра освіти часів Януковича Михайла Табачника та співпрацює з низкою будівельних компаній. Насамперед таких як Dragon Capital, де була реалізована шахрайська “схема Платинум банку”.

Починаючи з 2019 р. вона систематично працює з ТОВ “Компанія з управління активами “БУДКЕПІТАЛ” (код 35851116). Нікольска-Пукас також фігурує в УП №420201090000067 від 15.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України стосовно об’єктів санаторія “Молдова в курортній зоні”.

Забудовником всіх цих комплексів є Будівельна група “Буд Девелопмент”. Житло під управлінням bUd development зводять “Київміськбуд” і Stolitsa Group. ТОВ “КУА “Буд кепітал”, яка виступає фінансовим підрозділом ТОВ “Буд Кепітал”, фігурує у кримінальному провадженні №42019110000000371, порушеному Службою безпеки України за фактом ухилення від сплати податків на понад 360 млн. грн.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *