Помер перший український космонавт Леонід Каденюк

На 68-му році життя помер перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. Як повідомляють інформагентства, посилаючись на оточення Каденюка, він раптово помер у парку Царського Села у столиці. “Швидка допомога” врятувати його не змогла.

За деякими даними, Каденюк помер під час ранкової пробіжки від серцевого нападу.

Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Чернівецької області в родині сільських вчителів. Після закінчення середньої школи зі срібною медаллю вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків.

Спочатку працював льотчиком-інструктором, а потім був відібраний до загону радянських космонавтів у групу багаторазової космічної системи «Буран».

Згодом став льотчиком-випробувачем і космонавтом-випробувачем. З 1988 по 1996 рр. був космонавтом-випробувачем багаторазової космічної системи «Буран», згодом пройшов підготовку як командир «Бурану» і транспортного корабля «Союз-ТМ».

 У 1995 році був відібраний у групу космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як спеціаліст з корисного навантаження.

19 листопада 1997 року вирушив у космос на космічному шатлі “Колумбія”.

Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Таким чином вивчався вплив стану невагомості на рослин. 5 грудня 1997 повернувся на Землю.

За 15 днів у космосі Каденюк 252 рази облетів навколо Землі.

Як перший астронавт незалежної України отримав звання Герой України. У 2002 році був обраний до Верховної Ради.

У посольстві США відреагували на раптову смерть українського космонавта Леоніда Каденюка, якого лише 3 дні тому вітали з 67-річчям.

На цю тему читайте тут:

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *