У Києві – перший у світі Космохакатон: космічні проекти, високі технології та мистецтво

Форум «Космос і майбутнє», який тривав у Києві 4-5 жовтня, привернув увагу до багатьох оригінальних і значущих проектів.

У приміщенні «Сікорскі Челендж» НТУ КПІ імені Ігоря Сікорського розпочався перший у світі Космохакатон, на якому молоді ентузіасти працювали у Командах Майбутнього над дослідницькими та прикладними проектами.

Важливою метою дводенної роботи було не просто взяти участь з готовими проектами, а, навпаки, виробити нові проектні пропозиції. Багато команд вирішили взяти участь уже після завершення терміну подання заявок. Космохакатон насправді не ставив за мету ранжування команд, а став майданчиком для народження проектів, тому організатори надали можливість виступити усім, хто бажав представити перспективні ідеї.

Леонід Каденюк підписує читачам книгу «Місія-космос» у Київському Планетарії

В рамках форуму у КПІ також відбувся традиційний круглий стіл «Початок космічної ери», який було присвячено запуску з космодрому Байконур першого штучного супутника Землі 4 жовтня шістдесят років тому; у

Великій фізичній аудиторії проходили тематичні панелі форуму. Крім виступів представників КПІ, були цікавими доповіді від інших профільних навчальних закладів, зокрема доктора фізико-математичних наук Всеволода Лозицького (Астрономічна обсерваторія Київського нацiонального унiверситету ім. Тараса Шевченка), співробітниць юридичного факультету Національного авіаційного університету та Олени Агеєвої (столична школа №36 ім. С.П. Корольова).

Третій день форуму почався з відкриття оновленого Київського планетарію за участю Леоніда Каденюка, організаторів форуму, президента Національної академії педагогічних наук Василя Кременя, голови правління Товариства «Знання» України Василя Кушерця.

Відбулася презентація книжки Леоніда Каденюка «Місія-космос». Учасники мали унікальну можливість отримати книжку з автографом самого космонавта.

Онука Юрія Горліса-Горського Ляля Лісовська – про форум та історію Холодного Яру

Завершення Космохакатону під керуванням Сергія Вакаріна та Андрія Мірошниченка відбулося у сферичній Зоряній залі Планетарію. Оскільки час на підготовку проектів був дуже обмежений, участь у презентаціях взяли як готові проекти, так і ті, що були сформульовані на Космохакатоні.
Вони включали космічні поселення, звукові дослідження космічного простору, цікаві арт-проекти та багато іншого.

Оцінювало проекти журі, до якого увійшли Леонід Каденюк, Сайрус Хагігі, учений секретар правління Товариства “Знання” України Василь Василашко, старший викладач кафедри криміналістики Білоруського державного університету Ярослав Кот, а також київський старшокласник Максим Палладін, правнук знаменитого академіка Палладіна.

Максим зараз бере участь у дослідженнях серцево-судинних захворювань у співпраці з відомим генетиком Оксаною Півень. Після виступів Ярослав Кот назвав команду з найбільшою готовністю проекту – нею за рішенням більшості журі прогнозовано стала команда КБ «Південне», гарний рівень підготовки був також у міжнародної команди Space Village (Ляля Лісовська,Тетяна Кияниця та інші митці), порталу космічного законодавства (Україна-Білорусь).

Сайрус Хагігі зауважив, що багатьом командам необхідно вдосконалити свої презентаційні навички, крім того, необхідно розраховувати баланс виступів та візуальних матеріалів з урахуванням ліміту часу – хоча на це необхідний додатковий час, якого багатьом учасникам не вистачило.

Члени журі відзначили також роботи Університету сучасних знань, такі як озонатор для відновлення озонового шару Землі та навіть пращу для запуску супутників.

Вручаючи міжнародній команді «Майбутнє хай-тек та освіти» (Олексій Планіда, Марія Белецкі, Борис Годлевський) головний приз від організатора UkraineIS із винагородою у сумі 5000 гривень на початковий розвиток проекту, Сергій Вакарін наголосив на важливості принципів Космохакатону.

Він зазначив, що команда отримує приз за найбільш перспективний проект, розроблений безпосередньо на Космохакатоні. Варто згадати також презентацію Мирослава Василенка про 3d-друк ракет, виступи представників ліцею № 145, команду «Космічний табір» (Чернівці) та команду вуличного мистецтва (АртМіст). Найбільш цікавими розробками вже зацікавилися меценати та спонсори.

Командам,  відзначеним на Космохакатоні, було вручено пам’ятні подарунки. Громовиця Бердник, донька Олеся Бердника, подарувала членам команд примірники книги письменника, а Сергій Вакарін подарував ювілейне видання «Перемоги нового покоління», присвячене річниці Незалежності України.

Сергій Яцков у підсумку зазначив, що з точки зору організаторів усі команди дуже гарно попрацювали. Дуже важливо, що стільки команд різного віку, з різним досвідом, але об’єднані ентузіазмом та любов’ю до космосу, долучилися до Космохакатону.

Учасники подякували почесному президенту форуму Леоніду Каденюку, голові УМАКО «Сузір’я» Олегу Петрову та організаторам заходу – Сергію Яцкову, Сергію Вакаріну, Світлані Олексієнко, Андрію Мірошниченку, а також Тетяні Шрамко та Олені Дибі за неймовірні зусилля, які вони доклали для того, щоб всеохоплюючу програму форуму було виконано.

Сергій Вакарін передав вітання з успішним проведенням форуму та Космохакатону від директора представництва Світового конгресу українців в Україні Сергія Касянчука.


На завершення форуму відбулася демонстрація фільму за участю Монті Міртла про життя та наукові дослідження в Антарктиді, який здобув перемоги на міжнародних фестивалях, та видовищний святковий концерт за участю народних артистів Алли Попової, Анатолія Матвійчука і студентів Національного університету культури та мистецтв.

Фото на головній сторінці: урочисте відкриття першого в світі Космохакатону

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *