Після трансплантації – на подіум. У Києві провели особливий показ моди (+фото)

У Києві провели особливий показ моди за участі професійних моделей, людей з пересадженими органами і трансплантологів.

“Коли в життя повертаються кольори”. Під такою назвою напередодні Всесвітнього дня донорства і трансплантації органів у Києві відбувся особливий показ моди. На подіум разом з професійними моделями вийшли люди, яким пересадили донорські органи і медики, які проводять такі операції, або координують процеси в трансплантології.

Люди, які живуть з трансплантованими органами, приїхали до столиці разом з родинами. Наймолодша модель – волинянка Соломійка Книш вийшла на подіум з мамою Ольгою і сестрою Настею. Понад рік тому в Інституті серця команда Бориса Тодурова пересадила дівчинці донорське серце – це була перша трансплантація серця дитині такого віку. Пересадка відбулася у серпні, Соломійка мала піти до першого класу і ось тоді, після операції, ще в лікарні вона почала готуватися до школи. Щоб не відставати від своїх ровесників. Зараз Соломійка вже другокласниця.

 

Олена Ткачук приїхала з Рівненщини. Два роки тому вона пройшла через подвійну трансплантацію – у Першому медичному об’єднанні Львова їй одночасно пересадили нирку і підшлункову залозу. Це були довгочікувані пересадки, Олена була прив’язана до гемодіалізу багато років, а з 5 літ приймала інсулін. Тепер почувається вільною – навіть змогла поїхати за кордон на море. Вперше за всі роки.

Після реабілітації Олена захотіла познайомитися з родиною свого донора. Зрештою, донька донора стала подругою Олениної доньки, бо вони ровесниці.

А родина іншого померлого донора прийшла на показ, аби познайомитися з тими, кому пересадили органи рідної їм людини. Ще кілька місяців тому родина звернулися до Українського центру трансплантації з відповідним запитом. Люди, яким пересадили органи, погодилися на зустріч і вона відбулася під час цієї події. 32-річні Марина та Олександр, яким пересадили рік тому нирку та печінку від померлого донора, розповіли, як це кардинально змінило їх життя. А їхні мами не стримали емоцій і стали на коліна перед родиною донора.

Дизайнерка Ельвіра Гасанова, чию колекцію і презентували цього вечора, каже, що одяг для моделей підбирали індивідуально, аби більше розкрити красу і особливість кожної людини. Лікарка за першою освітою і професією, вона охоче долучилася до популяризації донорства в країні.

Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації, сказав: «Сьогодні, у Всесвітній день донорства і трансплантації органів, впевнено можемо стверджувати, що ми в спільноті країн, де активно розвивається трансплантація. І важливо показувати українцям, як трансплантація повертає людей до повноцінного життя і відкриває перед ними нові можливості, навіть нові таланти. Вчора на подіумі це було дуже переконливо».

За 4 роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, проведено понад 1500 органних пересадок. В Україні пересаджують серце, нирки, печінку, легені, підшлункову залозу. За 9 місяців нинішнього року проведено 373 органні трансплантації, 64 відсотки з них від померлого донора.

Наразі у національному листі очікування на трансплантацію перебуває понад 3000 українців. Але щороку лише близько 20 відсотків з них отримують допомогу методом органної трансплантації. Медики могли б надавати таку допомогу більшій кількості українців, якби згод на посмертне донорство було більше.

Згідно з українським законодавством кожна повнолітня людина може за життя визначитися про своє ставлення до посмертного донорства. Вона може написати заяву про згоду або незгоду стати донором органів після своєї смерті. Для цього треба звернутися до трансплант-координатора найближчого центру трансплантації.


 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *