Папа Римський знову помив і поцілував ноги 12 в’язням

Папа Римський Франциск став на коліна перед групою із 12 в’язнів (за кількістю апостолів), помив і витер їм ноги, після чого торкнувся їх губами у символічному поцілунку. Задля цього глава Понтифік з’їздив до старовинної тюрми Регіна Колелі в Римі.

Спочатку глава Римо-католицької церкви відслужив перед засудженими месу, де розповів про любов Ісуса Христа до всіх людей, і спробував пояснити, чому він щороку напередодні Великодня миє і цілує людям ноги.

На богослужіння до очільника римо-католицької церкви допустили лише тих мафіозі, які розкаялись і стали співробітничати з владою. Повідомляється, що цього року честь, щоб ноги помив сам Папа Римський, випала в’язням із семи країн: 4 італійцям, 2 філіппінцям, 2 марокканцям, 1 молдаванину, 1 колумбійцю, 1 нігерійцю і 1 зі Сьєрра-Леоне. Восьмеро з них – католики, двоє – мусульмани, один православний і один буддист.

Згідно з християнською традицією, Ісус омив ноги апостолам перед трапезою на знак примирення. Папа Франциск з 2013 року, одразу після обрання, переніс цю церемонію з Ватикану до виправних закладів Італії.

2014 року перед Великоднем Понтифік помив ноги старим й інвалідам, у 2015 році – в’язням в одній з тюрем, у 2016 році – підопічним центру для утримання мігрантів, у 2017-му – в’язням тюрми Пальяно, що неподалік Рима.

Варто відзначити, що відвідування тюрми відбулося на фоні скандалу навколо інтерв’ю Франциска одній із найвідоміших італійських газет La Repubblica. Питання Папі Римському задав 93-річний засновник і колишній редактор цього видання Еудженіо Скальфарі, який славиться тим, що не користується ані диктофоном, ані ручкою для запису розмов, а відтворює слова по пам’яті.

В статті, яку він опіблікував після розмови з главою римо-католицької церкви, з посиланням на його слова йдеться, що “Пекла не існує, душі грішників просто зникають”. У Ватикані випустили спростування, мовляв, Понтифік ніколи не заперечував існування Пекла.

І тут є всі підстави більше вірити Ватикану, ніж La Repubblica. Справа в тому, що до цього Скальфарі вже двічі брав інтерв’ю у Франциска, і обидва рази це виливалося в скандал і спростування. Ватикан неодноразово заявляв, що “акула пера” надто вже довільно трактує слова священиків.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.