Шестилітній киянин переміг у літературному конкурсі

На батьківщині Лесі Українки, в місті Новограді-Волинському, завершився Всеукраїнський дитячий літературний конкурс “У пошуках юних талантів”.

Ініціаторами його проведення виступили Київська організація Національної спілки письменників України та письменник і меценат Микола Хомич. Конкурс відбувається вже вдруге.

Як розповів “Українському репортеру” очільник Київської організації НСПУ Володимир Даниленко, це своєрідне змагання дітей-творців було задумане як створення соціального замовлення на ранню літературну творчість. Адже в історії відомі випадки, коли діти творили шедеври, які долали кордони їхніх країн і ставали всесвітньо відомими. Приклад тому – шістнадцятилітня мексиканська школярка Консуело Веласкес. У 1941 році, під час Другої світової війни в Європі, вона прислала на радіоконкурс пісню “Бесамо мучо”, яка стала шлягером ХХ століття.

Цього року на суд компетентного журі, очолюваного лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка В`ячеславом Медведем, подали свої доробки 376 школярів із різних куточків України, найбільше – із Закарпаття та Київщини.

Наймолодшим переможцем конкурсу став шестилітній київський поет Марат Жолобок. У номінації “Поезія” перше місце здобула п`ятнадцятирічна Софія Бурда із Закарпаття, у номінації “Проза” – сімнадцятирічний Валерій Якубович із Кіровоградщини.

Не випадково місцем завершення літературного конкурсу організатори обрали Новоград-Волинський, адже велика українська поетеса Леся Українка також була геніальною дитиною. Свій перший вірш “Надія” вона написала у дев`ять років. За глибиною переживань він аж ніяк не був схожим на твір маленької дівчинки. Тому усім лауреатам літературного змагання “У пошуках юних талантів” вручили бронзову статуетку Лесі, яку за аналогією з голлівудським “Оскаром” прозвали “Лескаром”.

Твори усіх цьогорічних лауреатів і дипломантів конкурсу будуть видані в антології.

На фото: на передньому плані – юний переможець літконкурсу

Алла ТОПЧІЙ

Like

Алла ТОПЧІЙ

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *