Ось тобі, бабусю, і Дмитріїв день. Дубілет анонсував відміну трудових книжок

В Україні у роботу запускають законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок. Про це міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет написав на своїй сторінці у Фейсбуку.

“Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок”, – написав Дубілет.

Міністр опублікував кілька ключових тез пропонованої реформи, серед яких:

Громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати, адже в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані.

Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати працедавцеві, якщо тому важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянинові треба буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронним цифровим підписом).

Розгляд можливості додати туди і BankID. “Працедавці зможуть перевірити достовірність документу за допомогою QR- коду, який автоматично накладатиметься на ці документи”, – додав міністр.

Якщо людина має трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або через працедавця. Тоді зберігати трудову книжку як носій інформації не буде необхідності.

“Якщо хтось все ж захоче “колекціонувати” інформацію про свій стаж в трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна так само просити свого працедавця робити у ньому записи і ставити штампи. Але ні ви, ні працедавець це тепер не зобов’язані робити. Я сподіваюся, що ми зможемо ухвалити закони, відповідні постанови і запустити все технічно вже цього року”, – зазначив міністр.

Над законопроектом працюватимуть Євген Капінус, Віталій Коблош, Дмитро Романович, Юлія Соколовська та Тимофій Милованов.

Нагадаємо, Дубілет хоче позбутися паперового документообміну між ВР та Кабміном до кінця року.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *