Завершився перший етап зйомок кіноказки «Легенди Чарівнолісся» режисера Віктора Андрієнка (+фото)

Оригінальні дизайнерські костюми, складний спеціальний кіногрим, який використовується в Голлівуді, трюки та спецефекти – все це можна буде побачити в тизері до фільму вже наприкінці жовтня 2019-го.

«Легенди Чарівнолісся» – це пригодницький фільм для дітей, сюжет якого базується на історично-народних казках та міфах українського фольклору. Сценарій кінострічки – це екранізація однойменної книги видавництва Братів Капранових.

Однак це не просто дитяча казка. Це розповідь про добро і зло, про любов і ненависть, врешті-решт, про життя і смерть. Але перш за все – це історія про справжню дружбу.

Актор Сергій Стрельников у ролі Воїна.

Головним героєм фільму є десятирічний Марек, хлопчик-вельможа і сирота. Він зарозумілий і упертий, але шляхетний, добрий та щедрий. З народженням Марека пов’язана похмура таємниця, через яку йому доведеться протистояти неймовірно злим, небезпечним та підступним міфічним створінням.

Василь Бендас у ролі Мольфара.

На щастя, на допомогу хлопченяті прийдуть: загадковий і суворий Воїн, добрий, останній зі свого племені, велетень Бродник, неймовірно балакучий, але напрочуд веселий мольфар Базіка і войовнича дівчинка-лісунка Олеся, із якою Мареказв’яже не тільки дружба, а й перша в його житті романтика. Цій різношерстій компанії доведеться не тільки знайти спільну мову, а й разом пройти крізь карколомні, сповнені чародійства пригоди, які змінять не тільки долю всіх героїв, але й їхні характери.

Етапи створення гриму Злидня.

Сценарій кінострічки отримав першу премію Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова».

Зйомка 7-хвилинної частини фільму здійснювалась за підтримки Українського культурного фонду та тривала близько місяця. Робота над проектом проходила на різноманітних локаціях – в музеї народної архітектури та побуту в Пирогово, Голосіївському парку, в полі біля селища Макарів.

«Хочу сказати “дякую” всій знімальній групі – мені пощастило працювати у прекрасній команді. Коли ти можеш займатися своєю справою, не контролюючи абсолютно всі процеси. А зробити це можна лише завдяки професійності людей, що тебе оточують», — наголосив режисер кіноказки Віктор Андрієнко після завершення зйомок.

Чи не найважливішою складовою – створенням казкових образів – займалися відомий український кінокутюр’є Костянтин Кравець та художниця по гриму, яка проходила навчання в Голлівуді, Джулія Мельнік.

«Для цього проекту довелося викластися по максимуму – всі костюми створювалися вручну. У нас історія відбувається в такому собі гіпотетичному середньовіччі, а тоді ще ні самих машинок, ні машинного виробництва як такого не існувало. Для костюмів ми використовували тканину, мережива ручної роботи та скатертини з ручною вишивкою, куплені на антикварних ринках. Тому кожен костюм у фільмі виглядає індивідуально. А дизайнер взуття Іра Літвінська та шкіряний майстер Андрій Борімський лише довершили образи»,- відзначає художник по костюмах Костянтин Кравець.

Режисер Віктор Андрієнко показує акторові Руслану Мірошниченку, якого Злидня хоче побачити в кадрі.

«Зуби для Злидня я зі своєю командою робили самостійно, а ось лінзи для очей довелося замовляти в США – в компанії, яка займається індивідуальним розписом лінз. На підготовку образа Злидня пішло близько місяця – це і перука, і лінзи, і протезні зуби, і протезний грим для рук, і повністю обличчя, під яким актора навіть не впізнати», – згадує художниця по гриму Джулія Мельнік.

Вже наприкінці жовтня вийде тизер до фільму «Легенди Чарівнолісся». Далі на проект чекатиме технічний процес аніматики та розкадровки повного метру.

Важлива інформація: Фільм «Легенди Чарівнолісся» став переможцем 11-го Пітчингу Державного агентства України з питань кіно, з рейтингом 40,71 балів, з очікуваною фінансовою підтримкою від держави у розмірі 29,8 млн грн на створення повнометражного ігрового фільму для дітей. На сьогоднішній день вже є зацікавлені партнери у ко-продукції (Чехія, Італія, Польща, Німеччина). Завдяки гранту УКФ у розмірі 9,7 млн грн вже відзнято і триваємонтаж 7-хвилинної частини фільму, яка ввійде в фінальний монтаж. Але 10 жовтня 2019 відбудеться засідання Ради з державної підтримки кінематографії, на якому можуть бути переглянуті результати 11-го ПітчингуДержкіно. У разі скасування цих результатів подальша робота над проектом буде вимушено зупинена, що спричинить фінансові (ті самі 9,7 млн грн. державних коштів) і репутаційні втрати не тільки для компанії, студій-партнерів, але й для нашої держави.

У ролях: Олексій Сморігін, Сергій Стрельников, Василь Вірастюк, Василь Бендас, Олександр Григор’єв, Руслан Мірошниченко

Режисер: Віктор Андрієнко
Сценарій: Віктор Андрієнко, Олена Шульга
Оператор: Дмитро Недря
Художник-постановник – Віктор Бучковський
Художник по костюмах: Костянтин Кравець
Художник по гриму: Джулія Мельнік
Постановник трюків: XGST Stunt

Виробництво: Charmswood Pictures, Mainstream Pictures (Україна).

Фото на головній: Руслан Мірошніченко у ролі Злидня.

Текст і фото надано прес-центром кінострічки.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *