Організована злочинна група упродовж п’яти років безкарно вирубувала карпатські ліси. Справа – в суді

Перед судом постануть чиновники Буковини та їх спільники, які завдали шкоди державі на понад 100 мільйонів гривень.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування відносно посадовців Буковини та їх спільників, які незаконно вирубували дерева, видобували піщано-гравійну суміш, розкрадали бюджетні кошти.

Організована група завдала шкоди довкіллю країни, а також бюджету держави на понад 100 мільйонів гривень.  Обвинувальний акт направлено до суду. До групи входило 6 осіб, серед них – колишній директор Національного природного парку, керівники двох приватних компаній та цивільні особи – близькі родичі чиновників.

Організатором групи був керівник Нацпарку, який використовуючи своє службове становище, оформлював незаконні документи та забезпечував оренду спеціальної техніки.

Протягом 2013 – 2018 років учасники групи здійснювали численні махінації:

незаконно видобули 151 тис. м. куб. піщано-гравійної суміші з річок Черемош та Норинка у Вижницькому районі на загальну суму понад 100 млн грн;
допустили незаконну порубку дерев на суму 4,5 млн грн, а також незаконно продавали лісопродукцію, а одержаний надприбуток у сумі 1,2 млн грн привласнили.

Слідство викрило також факт заволодіння бюджетними коштами на загальну суму понад 400 тис. грн, які призначалися на будівництво об’єкта природно-заповідного фонду.

Учасникам організованої групи повідомлено про підозру упродовж 2020 – 2021 років. Вони обвинувачуються за різними статтями КК України, інформує ДБР.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”