Олег Сенцов став лауреатом престижної польської премії

Вітаємо Олега Сенцова з нагородою! Український кінорежисер, колишній кремлівський політв’язень став цьогорічним лауреатом премії імені Станіслава Вінценза, яку надає місто Краків.

Її буде вручено Сенцову 18 листопада під час Економічного саміту (Open Eyes Economy Summit) у Кракові, передає Укрінформ з посиланням на Onet.

“Цьогорічний лауреат Олег Cенцов поєднує артистичну діяльність з участю в боротьбі за свободу і базові права людини, особливо переслідуваних і репресованих осіб”,- пояснив цьогорічний вибір переможця голова Ради міста Кракова і голова комітету нагороди Вінценза Домінік Яськовєц.

Премія Вінценза у розмірі 40 тис. злотих (приблизно 300 тис. грн) вручається з 2005 року. Її лауреатами у різні роки були, зокрема, Сергій Жадан, Ярослав Грицак, Світлана Алексеієвич, Агнєшка Голланд, Кшиштоф Пендерецький тощо.

Станіслав Вінценз – відомий польський письменник, філософ і перекладач, який народився і тривалий час жив на Коломийщині. Він є автором тетралогії про Гуцульщину “На високій полонині”.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *