Олег Сенцов: державна мова має бути одна

Український режисер Олег Сенцов підтримує статус української мови як єдиної державної. Наразі Сенцов вивчає українську мову й планує остаточно перейти на неї в публічному спілкуванні.

Про це Олег сказав у інтерв’ю BBC.

“Я ще не перейшов на українську, але я займаюся цим питанням. Рано чи пізно перейду, принаймні, офіційно точно. Просто для цього потрібен час. Мені важко даються мови, але я зазвичай намагаюся з україномовними спілкуватися українською. Це правильно: одна країна, один народ, одна мова”, – заявив Сенцов.

Олег вважає, що процес націєтворення в Україні не замикається на етнічному аспекті, однак дилема з мовним питанням для Сенцова визначена.

“У нас сформується нова українська нація за наднаціональною ознакою, але мова має бути одна – це об’єднавчий фактор, безперечно”, – заявив Сенцов.

Зазначимо, під час публічних виступів Олег Сенцов використовує російську мову, і ставиться до цього часом самоіронічно (під час презентації своєї книжки “Маркетер” у Львові Сенцов попередив публіку, що “розмовлятиме мовою Пушкіна і окупанта”).

Водночас, віднедавна Сенцов використовує українську мову на своїй сторінці у Фейсбуку.

Раніше Олег Сенцов заявляв, що він почав відчувати себе українцем під час Революції гідності. Самоусвідомлення базувалося на цінностях і свободолюбстві.

“У мене ніколи не було активної громадянської позиції, у мене була активна людська позиція, якісь принципи, за якими я живу. І я виявив, що за принципами, за якими я живу, Україна теж хоче жити. В цьому ми збіглися, і я відчув себе громадянином цієї країни, як чимало інших, я такий не єдиний. Я багато читав таких виразів, що багато хто тоді відчув себе насправді українцем, громадянином своєї країни, відповідальним за її майбутнє”, – сказав Сенцов у інтерв’ю “Радіо Свобода” невдовзі після звільнення з російського полону.

У жовтні Сенцова розкритикували за те, що він розповів у інтерв’ю німецьким журналістам, начебто український та російський народ є братніми.

У відповідь на критику Олег Сенцов написав нотатку у Фейсбуку, у котрій заявив, що не вважає українців і росіян єдиним народом, але вважає їх братніми. На його думку, вирішальний розкол відбувся під час Майдану – і відбувся саме через різні погляди на свободу.

“У мені немає жодної краплі української крові, якщо зважати на питання походження. Але я громадянин України, народжений на її землі, як і багато хто з нас, хто усвідомив причетність і відповідальність за свою країну, там, на Майдані, і хто брав активну участь у боротьбі за справжню незалежність своєї батьківщини”, – підкреслив Сенцов.

Олег Сенцов додав тоді, що вважає “дивним” заперечувати спільнородинне походження українців і росіян, так само, “як і намагатися вибудувати українську націю по чистоті крові”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *