Обережно, змії! На Київщині через спеку активізувалися гадюки
У лісах Київської області через спеку і суху погоду активізувалися змії. Про це попереджає Державне лісогосподарське підприємство “Київоблагроліс”. Зі зміями є ризик зустрітися, відпочиваючи в лісі або на березі річки, найчастіше вони ховаються у високій траві на пасовиську. Найбільшу небезпеку становить лісова або звичайна гадюка.
Лісники радять під час перебування у лісі або степу бути пильними, носити закрите взуття, збираючи гриби або ягоди, відгортати високу траву чи чагарники палицею.
Медики попереджають, що укус отруйної змії загрожує серйозними наслідками, оскільки отрута швидко вражає системи організму людини. У вкушеного вже через півгодини проявляються загальні ознаки отруєння: слабкість, головний біль, блювота, задишка, запаморочення, набряклість тканин, запалення лімфатичних вузлів.
Лікарі радять у перші хвилини після укусу спробувати відсмоктати отруту з рани. Кров’янисту рідину, що відсмоктується, треба одразу ж спльовувати. Відсмоктування не можуть робити люди, в яких є садна чи ранки слизової губ або рота.
Потім із підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину, кладуть на неї лід і якнайшвидше везуть потерпілого до лікарні – для введення протиотрутної сироватки. Вкушеному треба давати пити якомога більше рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі.
Медики не радять припікати або надрізати рану. Перетягування джгутом кінцівки також не може зупинити проникнення отрути в організм, оскільки вона розноситься не кровоносними, а лімфатичними судинами.