Новий 2020 рік уже крокує планетою

Поки українці з нетерпінням чекають опівночі, аби відсвяткувати Новий рік, він вже наступив у кількох країнах. Святкування Нового року починається у Кірібаті і завершується через 25 годин на Самоа.

Отже, першими Новий 2020 рік зустріли тихоокеанські держави Самоа і Кірібаті. Там новоріччя відсвяткували о 12:00 за Києвом.

Нова Зеландія – друге місце в світі, куди вже прийшов Новий 2020 рік, тут його вже зустріли о 13:00 за київським часом. Також у цей час зустрічають Новий рік і полярники з Південного полюса в Антарктиді.

Австралія також зустріла 2020-й.
Тут Новий рік настав о 15:00 за Києвом. У Сіднеї до Нового року готуються дуже серйозно. Біля оперного театру в Сіднеї запускається феєричний новорічний феєрверк, який триває не менше півгодини.

В 17:00 за київським часом Новий рік зустрічають в Японії і обох Кореях (Північна і Південна), – повіомляє 112.

В Японії обов’язковими є проводи Старого року. У момент початку нового року японці починають сильно сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм удачу в новому році. В першу новорічну ніч прийнято відвідувати храм, де дзвін відбиває удари, які виганяють злих духів.

Через годину після Японії Новий рік приходить на території Австралії і на частину Південно-Східної Азії.

У цей часовий проміжок також потрапляє Китай, але тут перший день Нового року припадає на другу молодика після зимового сонцестояння. Таким чином, наступний рік за китайським календарем настане 25 січня 2020 року. Китайці вважають, що новий рік оточений злими духами. Тому вони відлякують їх хлопавками і петардами. Колір Китайського Нового року завжди червоний, що обумовлено стародавньою легендою про чудовисько на ім’я Нянь. Воно виходило з води напередодні свята і накидалося на людей і худобу, тому всі ховалися по домівках. Одного разу в село прийшов старець і попросив ночівлі в обмін на захист від чудовиська. Коли мешканці погодилися, він позначив червоною фарбою будинку, в кожному будинку запалив свічки і запускав феєрверки. Чудовисько, як свідчить легенда, злякалося червоного кольору і гучних звуків. Нянь залишив у спокої людей, а свічки, феєрверки і велика кількість червоного кольору стали постійними атрибутами Китайського Нового року.

Ще одна із непорушних традицій Нового року для китайців – святкування в колі сім’ї.

В 19:00 за Києвом Новий рік зустрічають в Індонезії і на решті частини Південно-Східній Азії. В 19:30 свято приходить на М’янму, в 20:00 – в Бангладеш, Шрі-Ланку і частина Росії (Новосибірськ, Омськ). О 20:15 Новий рік будуть відзначати в Непалі, а ще через 15 хвилин свято добереться до Індії.

В Індії Новий рік святкується по-різному. В одній з частин свято вважається відкритим, коли буде вражений палаючою стрілою паперовий змій.

О 21:00 за київським часом святкування Нового року переноситься в Пакистан, Узбекистан, Туркменістан, Киргизстан, а в 21:30 до святкування долучаться в Афганістані. О 22:00 Новий рік зустрічатимуть у Вірменії, Азербайджані і Грузії.

До речі, в Грузії на свято запрошують спеціального гостя – меквле. До його приходу ніхто не може ні входити, ні виходити з дому. Переступаючи поріг, меквле повинен сповістити господарів: “Приношу вам радість, щастя, здоров’я, доброту і благополуччя!”. Найчастіше цю роль виконує глава сімейства.

Через 12 годин після святкувань Нового року в Кірібаті, свято приходить до Східної Європи (Румунія, Греція, Україна). В цей же час Новий рік зустрічають в Туреччині, Ізраїлі, Фінляндії.

01:00 (за Києвом) 1 січня Новий рік наступає в країнах Західної та Центральної Європи, а також на частині Африки.

Як тільки розпочався Новий рік, італійці поспішають позбавитися від речей, які вже “відслужили своє”. В Італії зберігся звичай приносити першим вранці нового року чисту воду з джерела, оскільки вважається, що вода приносить щастя.

В 04:00 за київським часом відзначати Новий рік починають в Бразилії. У Ріо де Жанейро місцеві жителі приносять дари богині моря Єманже. Дари зазвичай кладуть в маленькі човники і посилають в море на знак подяки за минулий рік і як прохання про захист у наступному році.

На острів Ньюфаундленд (Канада) Новий рік наступає в 05:30 за Києвом. В 6 ранку святкувати починають Східна Канада, багато островів Карибського басейну, а також частину Південної Америки. О 07:00 Новий рік наступає в Східній частині Канади (Оттава) і США (Вашингтон, Нью-Йорк).

Жителі держави Самоа зустрічають Новий рік самими останніми. Тут свято настає в 13:00 1 січня за київським часом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *