Нема ліків – йдіть у кафе. Мінрегіонбуд пропонує облаштовувати в лікарнях… нові харчевні

Чергову креативну ідею висунули чиновники з Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Нещодавно вони загорілися темою – у будівлях суду потрібні фонтанчики для питної води, розповідав «Український репортер».

Сьогодні – ще одна новація. Міністерство оновлює державні будівельні норми щодо ресторанів та кафе, а також медичних закладів. Отож читаємо на сайті відомства, що планується розглянути пропозицію змін у ДБН – передбачати в лікарнях, поліклініках та інших медзакладах сучасні кафе для відвідувачів, пацієнтів та персоналу. Пояснюють це бажанням «запроваджувати нову сучасну культуру в державних та інших установах». «Щоб не було гнітючої атмосфери, сірих похмурих стін та коридорів, а навпаки було привітно, просторо та світло».

Чимало медзакладів, особливо на Київщині, в жалюгідному стані. Лише кафе не вистачає? Наприклад, Український репортер» розповідав раніше, що в Кагарлицькій райлікарні хворі спали на старих, брудних матрацах і подушках, укривалися драними ковдрами, харчувалися за 8 гривень на день і витрачали на лікування від півтори до чотирьох тисяч гривень на тиждень.

Див. статтюМедична реформа: у Кагарлику ні хворі, ні медики нічого доброго від неї не чекають

А Бориспільська лікарня? Пригадуємо, як департамент охорони здоров’я КОДА повідомив тривожну новину:
“В Бориспільській ЦРЛ виявлено два види інфекційних паличок – кишкову та пневмонії.

У ході перевірки комісією, у складі якої перебували представники Держпродспоживслужби у Київській області, Бориспільської центральної районної лікарні було виявлено низку недоліків. Зокрема, маніпуляційна, інфекційне, терапевтичне, пологове відділення знаходяться у жахливому стані, стіни потребують негайного ремонту, сиплеться штукатурка, пацієнтам створені, відверто, антигігієнічні умови, відсутнє елементарне обладнання, медичні інструменти тощо. Безліч порушень зафіксовано і в хірургічному відділенні та операційній. Не в кращому стані – харчоблок, який потребує також термінового ремонту, не працює витяжка, відсутні навіть рукомийники…”

І ось сьогодні нам підкидають ідею – бідним, розтрощеним, пограбованим медичним закладам потрібні… кафе. Супер!  Цікаво, а хто стане власником цих харчевень? Чи ми не відаємо, хто “патронує” аптеки на території лікарень і поліклінік? Чи суспільство не знає, що малі й великі боси від медицини наклали волохату лапу на все, що дає гроші? Вони, певно, тішаться, що ше один заробіток “пливе” до рук. Ще, мабуть, і за бюджетні гроші облаштовуватимуть ці кафешки. Мільйони гривень підуть на цю справу, мабуть, як і на будівництво фонтанчиків у судах.

На фото: Бориспільська лікарня. Лише кафе бракує?

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *