Не витримав газогін до Європи. Надзвичайна ситуація в Чабанах

В Чабанах, що біля Києва, відбулася розгерметизація газового трубопроводу високого тиску (Уренгой-Помари-Ужгород). Цей газогін постачає газ до Європи та проходить через поля Чабанів.

Як інформує місцева селищна рада, зафіксовано потужний вихід газу в навколишнє середовище. Фахівцям надзвичайних служб вдалося взяти ситуацію під контроль, встановлено заглушку та припинено вихід газу.

З історії газогогону. Перетинає російсько-український кордон на північ від міста Суми. По території України газ транспортується до КС «Ужгород» на українсько-словацькому кордоні та до менших компресорних станцій на угорському та румунському кордонахТрубопровід перетинає Уральські гори і більше 600 річок, включаючи ОбВолгуДон і Дніпро.

Початковий проект експортного трубопроводу 1978 року передбачав будівництво від родовищ Ямбурга, але пізніше було змінено на трубопровід від Уренгойського родовища, яке вже, на той час, експлуатувалося. У липні 1981 року консорціум німецьких банків на чолі з Deutsche Bank і AKA Ausfuhrkredit GmbH погодився надати 3,4 млрд німецьких марок у вигляді кредитів для будівництва компресорних станцій. Пізніше були підписані угоди з групою французьких банків і японським експортно-імпортним банком

Газогін був побудований в 19821984 роки. Він створив трансконтинентальну систему транспортування газу Західного Сибіру до Західної Європи, офіційна церемонія інавгурації відбулася у Франції.

Будівництво газогону закінчено в 1983. Загальна довжина — 4 451 км, потужність — 32 млрд кубометрів газу на рік. Діаметр труб — 1420 мм. Протяжність по території України — 1 160 км, на трасі знаходяться дев’ять компресорних станцій.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *