НБУ випускає нові монети: “Колесо життя” і “85 років Київській області”

Національний банк України поповнює свою нумізматичну колекцію і 25 липня 2017 року вводить в обіг нову пам’ятну монету “Колесо життя”, присвячену розкриттю в художньо-образній манері філософського змісту основоположних принципів людського існування. Монета зі срібла (Ag 925) вагою 31,1 грама, номіналом 10 грн, якості PROOF виходить тиражем 4 000 штук.

На аверсі монети зображено дорогу, яка пролягає через пагорби, долини і поля та прямує до сонця (позолочене), що символізує шлях до світла, дорогу в майбутнє. На реверсі – стилізоване колесо, обід якого складається із фрагментів, що частково нагадують форми дерев`яного колеса чумацького воза, шпицями колеса є пара – Чоловік і Жінка, які є осердям руху, вічним двигуном людського буття. По колу розміщено написи: КОЛЕСО ЖИТТЯ.

 

НБУ також 25 липня 2017 року вводить в обіг нову пам’ятну монету “85 років Київській області”, присвячену Київщині – колисці Київської Русі. Біметалева монета з недорогоцінних металів вагою 9,3 грама, номіналом 5 грн, якості UNC виходить тиражем 35 000 штук.

На аверсі монети у центрі розміщено стилізовану композицію: фрагмент дендропарку “Олександрія” (м. Біла Церква); Вознесенський собор (м. Переяслав-Хмельницький); АН-225 “Мрія”; трипільська кераміка і колосся. На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ .

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *