Нацполіція поклала край банді кібершахраїв, яка видавала себе за світові біржі

У результаті їхніх оборудок громадяни втратили понад 20 мільйонів гривень, повідомляє «Український репортер».

Кіберполіцейські встановили, що злочинна група складалася з дев’яти осіб на чолі з 34-річним киянином. Ось що про її діяльність розповіли в Нацполіції:

«Зловмисники використовували методи агітаційного характеру для залучення громадян до інвестування коштів у торгівлю на фінансових ринках. Вони пропонували потенційним клієнтам купувати цінні папери для отримання прибутку. Використовуючи бренди «HQbrocers» та «trade12», шахраї залучали різні веб-ресурси для імітації добросовісної ділової репутації.

Так звані «брокери» мали створити у потерпілого хибне уявлення, ніби він співпрацює з іноземними компаніями, які торгують цінними паперами на фондовому ринку та мають відповідні ліцензії на здійснення зазначеної діяльності на світових біржах. Для цього використовували вже встановлене на комп’ютер потерпілого спеціальне програмне забезпечення для проведення торгів, яке фактично надавало можливість здійснювати віддалений контроль за його комп’ютером.

Такими діями вони спонукали потерпілого вносити свої кошти на рахунок шахрайського торгівельно-сервісного підприємства, маючи на меті заволодіти його коштами під приводом укладання угод з купівлі-продажу цінних паперів».

Правоохоронці провели 26 обшуків у Києві, Київській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та Донецькій областях. Вилучено близько 200 телефонів (як мобільних так і IP-телефонії), комп’ютерну техніку та додаткові носії інформації. Виявлено документи, які підтверджують злочинну діяльність шахраїв (товарні чеки, довідки, експрес-накладні, акти прийому-передачі, записи даних клієнтів), а також наркотики.

Досудове розслідування провадиться за ст. 190 («Шахрайство») Кримінального кодексу. Сімох учасників цієї злочинної угруповання затримано. Організатора та трьох його спільників узято під варту, ще трьох – під домашній арешт.

Фото www.npu.gov.ua

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.