Найстаріший вчений Австралії добровільно пішов з життя у швейцарській клініці

104-річний вчений (геоботанік і еколог) з Австралії Девід Гудолл добровільно пішов з життя в клініці Life Circle, що в Базелі, Швейцарія.

За день до евтаназії Гудолл дав прес-конференцію, на якій заявив, що в останні моменти свого життя хотів би чути “Оду до радості” – частину Дев’ятої симфонії Бетховена. Побажання Гудолл було виконано, повідомили його представники.

Гудолл, якого називали найстарішим вченим Австралії, останні кілька років вів боротьбу за легалізацію евтаназії у всьому світі.

У вченого, який має чотирьох синів, 12 онуків і пережив трьох дружин, не було тяжких захворювань, але з віком якість його життя погіршилася. У свій останній день народження він заявив про бажання померти, адже з великими зусиллями може рухатися і ледве бачить.

В Австралії “допомога у здійсненні самогубства” поки що заборонена, евтаназію дозволять у червні 2019 року невиліковно хворим людям з очікуваною тривалістю життя менш ніж півроку. Гудоллу довелося їхати до Швейцарії, де такий спосіб піти з життя дозволений законом.

Спеціально для цього некомерційна організація Exit International, яка виступає за легалізацію евтаназії, влаштувала збір грошей на авіаквиток до Швейцарії. зібрати вдалося понад $20 тисяч.

Варто додати, що, крім Швейцарії, евтаназія дозволена у Бельгії, Японії та кількох американських штатах.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *